miui

Xiaomi MIUI beta končí: Dostali sme málo spätnej väzby, odkazuje Xiaomi

Užívateľské prostredie MIUI spoločnosti Xiaomi vzniklo ešte v roku 2010, kedy tohto dnes už veľmi populárneho výrobcu smartfónov ešte takmer nikto nepoznal.

Užívateľské prostredie MIUI spoločnosti Xiaomi vzniklo ešte v roku 2010, kedy tohto dnes už veľmi populárneho výrobcu smartfónov a ďalších zariadení ešte takmer nikto nepoznal. Spoločnosť samotná bola totiž založená v rovnakom roku, presnejšie 6. apríla.

MIUI od Xiaomi je dostupné v stabilnej verzii pre všetkých vlastníkov podporovaných zariadení a v beta verzii, do ktorej sa môžu zapojiť dobrovoľníci s cieľom testovať nové funkcie a odovzdať výrobcovi patričnú spätnú väzbu.

Od 1. júla však program MIUI Global Beta končí, ako informujú tvorcovia v oficiálnom fóre na mi.com.

Autori v príspevku vysvetľujú, že verejnú betu nových verzií užívateľského prostredia MIUI používalo veľa zákazníkov, no väčšina z nich tvorcom neposkytla žiadnu spätnú väzbu, napr. hlásenia o chybách alebo o problémoch so stabilitou či nadmernom vybíjaní batérie.

miui
Generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi Lee Jun. Foto: Hemant Mishra/Mint

Pre bežných užívateľov je beta verzia väčšinou zaujímavá kvôli nových funkciám, ktoré sa v stabilnej zostave systému ešte nenachádzajú. Pre výrobcu je však v tomto prípade najdôležitejšia spätná väzba, ktorú výmenou za nové funkcie od zákazníkovo očakávajú.

Niektorým užívateľom sa aktuálny krok Xiaomi samozrejme nepáči. V diskusnom fóre hovoria, že beta verzia MIUI bola spoľahlivejšia ako stabilná verzia alebo udávajú, že ich spätná väzba bola často nevypočutá.

TIP REDAKCIE
MIUI 11: Takéto novinky pribudnú + ZOZNAM zariadení, ktoré získajú aktualizáciu!

V každom prípade bude od budúceho mesiaca prebiehať len interné beta testovanie nových verzií užívateľského prostredia a zákazníkom bude doručovaná už iba verzia stabilná.

Výrobca však bude aj naďalej so zákazníkmi komunikovať prostredníctvom oficiálnych fór a sociálnych sietí, kde môžu aj naďalej poukazovať na nedokonalosti a želania súvisiace s hardvérom a softvérom od Xiaomi.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať