VIDEO Autopilot opäť zachraňoval: Pozrite sa, ako zabránil dopravnej havárii

Elon Musk má byť na čo hrdý.

0
Len tak tak
Len tak tak

Bezpečnostné systémy v elektromobiloch Tesla neraz zabránili dopravnej havárii, ktorú by mal v opačnom prípade na svedomí ľudský faktor. Po novom sa tak stalo opäť. Keď autopilot vyhodnotil, že nastane kolízia, v tom momente prevzal riadenie a prešiel do druhého pruhu.

Za týmto akrobatickým kúskom stojí majiteľ vozidla Miles Wright zo Spojených štátov amerických, kde incident aj prebehol. Ten má navyše vďaka prítomnej palubnej kamere všetko zaznamenané na autentickom videu, kde je príležitosť vidieť agresívne chovanie. Čo sa teda stalo?

Auto po pravom boku elektromobilu sa z ničoho nič začalo presúvať do jeho pruhu, a to tak, akoby ho druhý šofér vôbec nevidel. Miles síce zareagoval, no ak by nemal k dispozícii pohotové bezpečnostné funkcie autopilota od automobilky Tesla, pravdepodobne do seba nabúrajú. Ako tvrdí on sám, nestihol by to.

Bezpečnostná funkcionalita je aktivovaná aj vtedy, keď autopilota práve nepoužívame. Ide o veľmi dôležitú súčasť komplexného bezpečnostného systému v každej jednej Tesle, ktorý je v naozaj kritických situáciách oprávnený zakročiť. Keď ju prostredníctvom dát zo senzorov náhodou vyhodnotí, v tom okamihu prevezme riadenie vozidla, aby tak zabránil potenciálnej dopravnej havárii.

Podobná situácia nastala aj na videu nižšie.