Huawei P30

Huawei bude trpieť: Kvôli sankciám príde o 20 miliárd eur ročne

Dopad obchodnej vojny môže čínskeho giganta Huawei poznačiť až tak, že jeho tohtoročné tržby padnú o niekoľko miliárd eur.

Dopad obchodnej vojny môže čínskeho výrobcu spotrebnej elektroniky poznačiť až tak, že sa jeho tohtoročné tržby prepadnú o niekoľko miliárd eur. Ako tvrdí sám Ren Zhengfei, zakladateľ spoločnosti Huawei, situáciu vraj podcenili a teraz ich čakajú tvrdé následky.

Vyplýva to z informácií zo spravodajského webu Reuters, ktorý sa vo svojom článku odvoláva priamo na slová šéfa giganta.

Dopad sankcií Spojených štátov amerických a čierneho zoznamu bude vraj tento rok Huawei stáť citeľný pokles zárobkov. Tie by sa mali pohybovať okolo 100 miliárd dolárov, čo je asi 90 miliárd eur. Rovnaké čísla sú ale očakávané aj budúci rok, kedy by mali prísť o podobne veľkú časť súčasných tržieb.

Koľko eur ich teda budú sankcie USA pravdepodobne stáť? Keď zoberieme do úvahy odhady analytikov, hovoríme tu o 20 miliardách. Dokopy však raz toľko, čiže asi 40 miliárd eur.

TIP REDAKCIE
Microsoft zháňa expertov, zrejme chce vyvinúť vlastný čipset

Klesne záujem o telefóny

Prechod z jedného operačného systému na druhý podľa Rena Zhengfeia spôsobí, že dodávky smartfónov klesnú až o 40 percent. Ľudia si jednoducho nebudú istí a preto začnú pokukovať po konkurencii. Situácia by sa ale mohla už koncom roka 2020 stabilizovať.

Ak avizovaný ARK OS ponúkne niečo, čo Android nemá a umožní používateľom inštalovať Android aplikácie, môže mať pred sebou celkom ružovú budúcnosť. Veľa používateľov totiž zvažuje, že prejde na nový operačný systém. Prezradila to dokonca aj naša nedávna anketa, podľa ktorej by s tým nemalo problém až 84 percent opýtaných Slovákov.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať