Huawei P30 Pro

Huawei valcuje konkurenciu: Za necelých 90 dní predal 10 000 000 smarfónov P30

Huawei sa darí i napriek komplikáciám, ktoré jej spôsobila obchodná vojna. V priebehu 85 dní posunula na trh až 10 miliónov smartfónov P30 a P30 Pro.

Spoločnosti Huawei sa darí i napriek komplikáciám, ktoré jej spôsobila obchodná vojna medzi USA a Čínou. Okrem 50 kontraktov na vybudovanie 5G sietí má na konte aj veľké predajné čísla. V priebehu 85 dní posunula na spotrebiteľský trh až 10 miliónov smartfónov z modelového radu P30.

S touto skvelou novinkou sa pochválil sám výrobca, a to tak, že na sociálnych sieťach zverejnil niekoľko obrázkov, kde uviedol všetky dôležité informácie. Týmto spôsobom nám zároveň oznámil i celkový počet kusov, ktoré stihol predať počas momentálne prebiehajúceho roka.

Ako sme už písali, dokopy ide o šialených 100 000 000 mobilných telefónov. Presne toľko sa ich v priebehu uplynulých 6 mesiacov ocitlo buď v rukách používateľov alebo na pultoch obchodov.

O 2 mesiace skôr ako P20

Míľnik súčasného modelového radu prišiel približne o 2 mesiace skôr ako v prípade minuloročnej generácie. Huawei totiž dokázal predať 10 000 000 kusov P20 a P20 Pro nie za 3, ale až za 5 mesiacov. Preto možno bez obáv povedať, že si gigant tento rok dal na inováciách skutočne záležať.

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?

10x priblíženie záberu s minimálnou stratou kvality predsa len má svoje čaro. Ak by tak nebolo, predajné čísla by boli podstatne nižšie, ako sú v týchto dňoch. Ide tu predsa o najväčšie medzigeneračné vylepšenie.

Total
75
Zdieľaní
Total
75
Zdieľať