Google Mapy

Aplikácia Mapy od Google získala parádnu novinku! Na toto sa môžeme tešiť

Internetový gigant opäť vylepšuje jednu zo svojich najpopulárnejších aplikácií. Google Mapy majú po novom parádnu funkcionalitu.

Internetový gigant opäť vylepšuje jednu zo svojich najpopulárnejších aplikácií. V Mapách od Google totiž po novom pribudla nová funkcionalita, ktorá nám prezradí, či bude mestská hromadná doprava preplnená alebo nie.

Aplikácii to po inštalácii nadchádzajúcej aktualizácie umožní špeciálny predikčný systém. Ako píše TechSpot, ten má vychádzať z dát priamo od používateľov služby.

Ich spätná väzba teda rozhodne o tom, čo uvidíme na displeji smartfónu. Ak v niektorom z autobusov pravidelne stoja, funkcia nám dá vedieť, aby sme sa pripravili, že si v daný čas zrejme nesadneme. Informáciu nájdeme medzi podrobnosťami o konkrétnom spoji, kde je uvedená aj destinácia alebo číslo nástupiska.

Takto vyzerá nová funkcionalita v Mapách od Google
Takto vyzerá nová funkcionalita v Mapách od Google

Spočiatku sa však dočká iba 18 veľkých miest na území Spojeného kráľovstva. Postupom času prídu na rad i ďalšie vrátane ďalších krajín, no momentálne nevieme presne povedať, kedy k tomu dôjde. Vieme iba to, že túto praktickú novinku postupom času využijeme až v 200 mestách po celom svete.

TIP REDAKCIE
Windows 11 podporuje procesor Intel Pentium 4, vznikol pred 15 rokmi
Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať