Huawei ide ďalej: Aj napriek zákazu má po celom svete 50 komerčných zákaziek na 5G

Huawei má za sebou azda najhorší mesiac od jeho vzniku. Stal sa terčom neľútostnej obchodnej vojny s USA, kvôli čomu jeho mobilná divízia prichádza o stovky miliónov dolárov.

Huawei má za sebou azda najhorší mesiac od jeho vzniku. Stal sa terčom neľútostnej obchodnej vojny s USA, kvôli čomu jeho mobilná divízia prichádza o stovky miliónov dolárov. Firma aj napriek tomu ide ďalej, minimálne čo sa 5G týka.

Vyplýva to z informácií, ktoré vysvitli počas samitu 5G is Now v čínskom Šanghaji. Výkonný riaditeľ Huawei potvrdil, že sa spoločnosti podarilo zabezpečiť až 50 zákaziek pre poskytnutie 5G pripojenia po celom svete. Vďaka tomu je z Huawei najväčší dodávateľ 5G zariadení na svete.

Celkovo má ísť o viac ako 150 000 kusov špičkového 5G vybavenia pre krajiny ako Južná Kórea, Fínsko, ŠvajčiarskoSpojené kráľovstvo. Na druhom a treťom mieste sa s 30, resp. 18. zákazkami umiestnili spoločnosti Nokia a Ericsson.

Huawei do 5G investoval nemalé finančné zdroje, čo sa odrazilo aj na počte patentov, ktoré firma získala. Doteraz je ich až 2 160, zatiaľ čo Nokia má „len“ 1 516. Až 34 % všetkého 5G vybavenia pochádza z Číny, 25 % z Južnej Kórey, po 14 % z USA a Fínska a len 8 % zo Švédska.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať