google trips

Google odstaví ďalšiu zo svojich aplikácií, ponechá len webové rozhranie

Spoločnosť Google sa rozhodla vypnúť cestovnú aplikáciu Trips, ktorá je v súčasnosti ešte stále dostupná. Z obchodov s aplikáciami zmizne 5. augusta.

Spoločnosť Google sa rozhodla vypnúť aplikáciu Trips, ktorá je v súčasnosti ešte stále dostupná pre platformu Android a iOS. Ako informuje na stránkach technickej podpory, z obchodov s aplikáciami zmizne 5. augusta.

Google Trips pomáha pri organizovaní pracovných ciest, výletov či napr. letných dovoleniek. Aplikácia umožňuje vyhľadávať letenky, ubytovanie, zaujímavé miesta v cieli plánovanej cesty a poskytuje ďalšie praktické informácie.

Časť týchto údajov už teraz zobrazujú Mapy Google alebo štandardné vyhľadávanie. Vývojári nahradili mobilnú aplikáciu upravenou webovou službou nazvanou Google Cesty. Nájdete ju na tejto adrese.

google cesty
Webové rozhranie Google Cesty

Sústreďuje sa na tri hlavné elementy, a to hotely, letenky a preskúmanie oblasti (reštaurácie, pamiatky a pod.), do ktorej sa chystáte vycestovať. Nevyzerá to zatiaľ na to, že by Google chystal inú, poprípade náhradnú mobilnú aplikáciu, skôr bude rozširovať webové rozhranie.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať