Blacksmith B2

Táto nová elektrická motorka dostala vymeniteľnú batériu a aj GPS

O elektrických motorkách, ktoré ponúkajú šialenú rýchlosť, sme už písali. Čo ale tie, ktoré ponúkajú šialený dojazd? Jednou z takých je aj Blacksmith B2.

O elektrických motorkách, ktoré ponúkajú šialenú rýchlosť, sme už písali. Čo ale tie, ktoré ponúkajú niečo špeciálne? Medzi také patrí napríklad i novinka od začínajúcej indickej spoločnosti Blacksmith Electric.

Keďže jej dvojkolesové dielo dostalo vymeniteľný systém, používateľ nemusí čakať na nabitie batérie. Stačí iba vymeniť prázdnu za plnú a môže veselo pokračovať v ceste.

Motorka nesie názov Blacksmith B2, má štýlový retro dizajn a aj moderné technologické vymoženosti. Okrem GPS konektivity totiž ponúka i LED osvetlenie či kapacity umelej inteligencie. Na čo však v tomto prípade slúži, momentálne ani len netušíme. Výrobca o nej zatiaľ neprezradil žiadne bližšie detaily.

Novinka je zameraná predovšetkým na dojazd, preto disponuje unikátnym vymeniteľným akumulátorom. Ten zvládne po plnom nabití poskytovať šťavu približne 120 kilometrov. Ak ale používateľ využije niektorú z chystaných staníc, tak dojazd značne porastie. O čom je teda reč?

TIP REDAKCIE
Windows vyzýva užívateľov, aby namiesto Chrome používali Edge

Špecializované stanice

Ako píše Electrek, spoločnosť Blacksmith Electric vyvíja špecializovanú infraštruktúru, prostredníctvom ktorej chce popri cestách ponúkať rýchlu výmenu prázdnych batérií za plné. Preto nebude potrebné čakať na opätovné nabitie.

Blacksmith B2
Motorka Blacksmith B2 a jej displej

Zatiaľ sa ale dočká iba India. Výrobca plánuje svoju horúcu novinku Blacksmith B2 spočiatku priniesť len na miestny spotrebiteľský trh. A to spolu s cenovkou, ktorá sa má pohybovať od 4 do 5 000 dolárov. Výroba má odštartovať v priebehu roka 2020.

O globálnej expanzii zatiaľ nepadlo ani jedno slovo, pretože tu hovoríme o začínajúcom start-upe. Ak si však jeho prvý produkt potyká s úspechom, určite nás nenechá príliš dlho čakať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať