Telekom znížil cenu dát mimo EÚ: Takéto sú nové ceny

Telekom dnes predstavil niekoľko noviniek. Tou prvou bol Letný balík dát pre zákazníkov na Slovensku, tou druhou je vynovený cenník dátových balíčkov pre tých, ktorí sa rozhodnú cestovať mimo EÚ.

Telekom dnes predstavil niekoľko noviniek. Tou prvou bol Letný balík dát pre zákazníkov na Slovensku, tou druhou je vynovený cenník dátových balíčkov pre tých, ktorí sa rozhodnú cestovať mimo EÚ. Operátor o tom informoval formou tlačovej správy.

Nová podoba Travel & Surf obsahuje naďalej dve zóny, ale krajiny sú inak poskladané a viaceré preferované destinácie ako Kanada, Turecko či Austrália budú mať podstatne výhodnejšie dáta. Ponuka štartuje dnes, t.j. 27. júna 2019.

Dve zóny a tri veľkosti balíčkov

Každá zóna bude obsahovať tri veľkosti balíčkov. Najmenší objem sa posúva z 20/35 MB na 100 MB (balík XS), stredný balíček stúpne zo 100 na 500 MB (balík M) a najväčší balíček bude mať po novom už 1 GB (balík XL).

Ceny budú stanovené nasledovne podľa zón:

Program Objem dát Zóna 1 Zóna 2
XS 100 MB 2,5 € 5 €
L 500 MB 8 € 20 €
XL 1 GB 12 € 33 €

Zóna 1 po novom s Tureckom či Kanadou

Významnou zmenou novej ponuky je aj odlišná pozícia krajín v jednotlivých zónach. Napríklad v Zóne 1 ostáva Švajčiarsko a USA, pre ktoré sa dáta zlacnia už vďaka novým veľkostiam a nižším cenám, ale zároveň tu pribudne 12 krajín z pôvodne vyššej zóny. Vďaka tomu budú oveľa výhodnejšie dáta v obľúbenej destinácii Slovákov, v Turecku, ale zároveň aj v Srbsku, Kanade, Mexiku, Austrálii, Arube, Ekvádore, El Salvadore, Hondurase, Kolumbii, Moldavsku a Peru.

TIP REDAKCIE
Windows 11 podporuje procesor Intel Pentium 4, vznikol pred 15 rokmi

Navyše do Zóny 1 pribudnú aj štyri krajiny, ktoré doteraz nemali žiadnu výhodu dátového balíčka: Argentína, Arménsko, Bosna a Hercegovina a Normanské ostrovy.

Cenové podmienky sú pri Zóne 1 priaznivé pri všetkých balíčkoch: za 100 MB zaplatí zákazník už iba polovicu (2,5 €) a pri 500 MB klesne suma z 15 na 8 €.

Zóna 2 má viac ako 50 krajín i nové destinácie

Zóna 2 bude obsahovať spolu 54 krajín. Väčšina z nich ostáva nezmenená, sú tu napríklad Brazília, Čierna Hora, Čína, Egypt, Izrael, Japonsko, Južná Afrika, Južná Kórea, Nový Zéland, Rusko, SAE, Singapur, Thajsko, Taiwan, Ukrajina.

Zároveň pribudne Brunej, Dominikánska republika, Gruzínsko, Irak, Jordánsko, Kostarika, Palestína a Paraguaj.

Aj Zóna 2 bude ťažiť z väčších objemov dát a výhodnejších cien. Za 100 MB zaplatí zákazník o polovicu menej a cena za 500 MB klesne o tretinu.

Príklady výhodnejšieho dátovania

Najvýraznejšie budú ťažiť zo zmien návštevníci 12 krajín, ktoré sú presunuté zo Zóny 2 do Zóny 1 na čele s Tureckom a Kanadou. Cena za 100 MB klesne na štvrtinu (z 10 € na 2,5 €) a podobne aj pri 500 MB balíčku.

Zákazníci v iných destináciách ako Brazília, Čína, Japonsko či Rusko získajú lepšie ceny vo svojej zóne a navyše budú aj väčšie balíky dát.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať