livewire

Prvá elektrická motorka od Harley-Davidson sa už dá objednať. Lacné to nie je

Ikonický výrobca motocyklov, spoločnosť Harley-Davison, spustila predbežný predaj svojho vôbec prvého elektrického motocykla s názvom LiveWire. Dvojkolesový dopravný prostriedok vyzerá skvele a stojí veľa. 

Ikonický výrobca motocyklov, spoločnosť Harley-Davidson, spustila predbežný predaj svojho vôbec prvého elektrického motocykla s názvom LiveWire. Dvojkolesový dopravný prostriedok vyzerá skvele a stojí veľa. 

Najskôr si ale pripomeňme krátku históriu tohto stroja. Prototyp sa objavil už v roku 2014, kedy pôsobil skôr ako bláznivý výstrelok, než predaja hodný artikel užívateľný v bežnom živote.

V priebehu roka 2015 ste na tento prototyp mohli naraziť v niektorých predajniach Harley-Davidson v USA a Kanade, kde si ho mohli zákazníci aj vyskúšať. Následne sa motorka objavila vo filme Avengers: Age of Ultron, v ktorom ju osedlala Scarlett Johansson.

harley-davidson.com
harley-davidson.com

Vývoj a testovanie pokračovalo až do januára 2018, kedy predstavitelia spoločnosti Harley-Davidson ohlásili, že bude motocykel LiveWire dostupný o 18 mesiacov. Tvorcovia slovo dodržali. Na technologický veľtrh CES 2019 prišli s informáciou o spustenom predpredaji.

Harley-Davidson LiveWire sa dá objednať v Severnej Amerike a západnej Európe za (základnú) cenu 29 799 amerických dolárov s avizovaným doručením v priebehu augusta tohto roka.

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!

Z nuly na necelú stovku zrýchli za tri a pol sekundy, na jedno nabitie prejde necelých 180 kilometrov a ako pri každom elektrickom dopravnom prostriedku – nechýba mobilná aplikácia a dotykový palubný displej.

harley-davidson.com
harley-davidson.com

Harley-Davidson LiveWire je štýlovou záležitosťou, ktorá kombinuje moderný vzhľad s klasickými prvkami a exponovanými detailmi. Navyše môže pritiahnuť aj takých záujemcov, ktorí sa motorkám až doteraz vyhýbali.

LiveWire má byť jednoduchý na ovládanie, keďže odpadáva manipulácia so spojkou, radenie rýchlostí, pre niekoho príliš intenzívny hluk a splodiny a ďalšie vlastnosti spojené s klasickým pohonom.

Harley-Davidson LiveWire

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať