Bitcoin

Bitcoin padá: Jeho cena klesla v priebehu niekoľkých hodín o pár tisícok €

Najznámejšia kryptomena na svete začala opäť padať. Len krátko po tom, čo cena Bitcoinu prekročila hranicu 12 000 eur, klesla o pár tisícok.

Najznámejšia kryptomena na svete začala opäť padať. Len krátko po tom, čo cena digitálnej mince Bitcoin prekročila hranicu 12 000 eur, klesla o pár tisícok. Preto onedlho stúpol dopyt až tak, že prestali fungovať viaceré populárne kryptoslužby. Ich systémy boli jednoducho preťažené.

Web Coindesk píše, že technické komplikácie postihli kryptozmenáreň Coinbase. Dlho však netrvalo a onedlho fungovala ako do ich príchodu. Problém podľa dostupných informácií súvisel ako s webom, tak i s mobilnými aplikáciami.

Menšie komplikácie ale mala aj známa platforma Robinhood, ktorá prevádzkuje obchodnú službu s kryptomenami.

Cena kryptomeny Bitcoin sa v čase písania článku pohybovala okolo sumy 10 000 eur, čo znamená, že v priebehu len niekoľkých hodín padla až o 2 000 eur. Pokles odštartoval okolo polnoci (zo stredy na štvrtok) a ešte stále trvá. Odborníci navyše predpokladajú, že sa tento trend tak skoro nezmení.

Graf z webu coindesk.com
Graf z webu coindesk.com

Rast začal naberať na obrátkach ešte začiatkom mája, kedy hodnota kryptomeny dosahovala približne 3 500 eur. Tú si pred začiatkom prudkého vzostupu držala niekoľko mesiacov za sebou.

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať