Takto sa jazdí v Amerike

VIDEO Zapol autopilota a zaspal: Používateľ Tesly baví celý internet

O používateľovi elektromobilu Tesla, ktorý spal za volantom najmenej 50 kilometrov, píšu a hovoria média z viacerých kútov sveta.

O používateľovi elektromobilu z dielne automobilky Tesla, ktorý spal za volantom najmenej 50 kilometrov, píšu a hovoria média z viacerých kútov sveta. Dlhšieho šlofíka si totiž dal na veľmi rušnom diaľničnom úseku.

Preto nikoho asi ani neprekvapí, že ho stihli medzičasom odfotografovaťnatočiť z viacerých áut vo vedľajších pruhoch. Idúce vozidlo po diaľnici so spiacim šoférom sa predsa každý deň nevidí.

Ľudia, ktorí boli v tej dobe okolo elektromobilu, tvrdia, že tak išiel minimálne 50 kilometrov, informuje Electrek. A to pri rýchlosti, ktorá dosahovala približne 100 kilometrov za hodinu. Ak by sa za takých okolností náhodou niečo stalo, mohlo by to mať fatálne následky.

Vynašiel sa

Aktuálna verzia autopilota v autách od Tesly vyžaduje, aby mal vodič svoje ruky neustále na volante. Ak by ho aktivoval a dal ich počas jazdy preč, auto onedlho samé zastaví na kraji cesty. Američan musel preto určitým spôsobom oklamať technológie, aby mohol ísť aj počas toho, ako spal.

Tým spôsobom bolo zrejme v tomto prípade špeciálne zariadenie, ktoré presviedča autonómny systém, že je na volant vyvíjaný tlak, ako keď ho niekto drží v rukách. Preto zostane autopilot aktívny i naďalej.

Total
29
Zdieľaní