Takto sa jazdí v Amerike

VIDEO Zapol autopilota a zaspal: Používateľ Tesly baví celý internet

O používateľovi elektromobilu Tesla, ktorý spal za volantom najmenej 50 kilometrov, píšu a hovoria média z viacerých kútov sveta.

O používateľovi elektromobilu z dielne automobilky Tesla, ktorý spal za volantom najmenej 50 kilometrov, píšu a hovoria média z viacerých kútov sveta. Dlhšieho šlofíka si totiž dal na veľmi rušnom diaľničnom úseku.

Preto nikoho asi ani neprekvapí, že ho stihli medzičasom odfotografovaťnatočiť z viacerých áut vo vedľajších pruhoch. Idúce vozidlo po diaľnici so spiacim šoférom sa predsa každý deň nevidí.

Ľudia, ktorí boli v tej dobe okolo elektromobilu, tvrdia, že tak išiel minimálne 50 kilometrov, informuje Electrek. A to pri rýchlosti, ktorá dosahovala približne 100 kilometrov za hodinu. Ak by sa za takých okolností náhodou niečo stalo, mohlo by to mať fatálne následky.

Vynašiel sa

Aktuálna verzia autopilota v autách od Tesly vyžaduje, aby mal vodič svoje ruky neustále na volante. Ak by ho aktivoval a dal ich počas jazdy preč, auto onedlho samé zastaví na kraji cesty. Američan musel preto určitým spôsobom oklamať technológie, aby mohol ísť aj počas toho, ako spal.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

Tým spôsobom bolo zrejme v tomto prípade špeciálne zariadenie, ktoré presviedča autonómny systém, že je na volant vyvíjaný tlak, ako keď ho niekto drží v rukách. Preto zostane autopilot aktívny i naďalej.

Total
41
Zdieľaní
Total
41
Zdieľať