Takto to vyzeralo na včerajšom podujatí WWDC

Apple si kopol do Androidu: Je mu na smiech pomalé šírenie najnovšej verzie

Včerajšia vývojárska konferencia WWDC 2019 nebola iba o predstavovaní nových produktov, ako je napríklad iOS 13 alebo watchOS 6.

Včerajšia vývojárska konferencia WWDC 2019 nebola iba o predstavovaní nových produktov, ako je napríklad iOS 13 alebo watchOS 6. Ako sme si už za tie roky zvykli, spoločnosť Apple si ani tentokrát nezabudla spraviť srandu z konkurenčného operačného systému a pomalého šírenia jeho najnovších verzií.

Počas prezentácie sa totiž pred prítomnými novinármi objavilo porovnanie adaptácie iOS a Androidu, čo suverénne vyhral systém od Apple. Minuloročná verzia iOS 12 je momentálne až na 85 percentách kompatibilných zariadení, zatiaľ čo najčerstvejšia alternatíva z dielne Google okupuje iba 10 percent. Reč tu je, samozrejme, o verzii Android 9 Pie.

Nie je sa však ani čomu čudovať. Systém Android od začiatku trápi fragmentácia, ktorá komplikuje aj šírenie najnovšej verzie. Väčšina výrobcov smartfónov používa vlastné grafické nadstavby a tie sú tu kameňom úrazu, pretože ich musia pred vypustením aktualizácie ešte dodatočne prispôsobiť. A to predsa nejaký ten čas trvá.

Zmienka ale padla aj na veľmi vysokú spokojnosť používateľov operačného systému iOS. Ako tvrdí Apple, tá v tomto prípade dosahuje až 97 percent.

TIP REDAKCIE
EÚ prichádza s novou smernicou: Poistenie zrejme bude povinné aj pre výkonnejšie elektrické kolobežky

Počas tohtoročného podujatia WWDC 2019 sme sa dočkali ako iOS 13, tak aj watchOS 6 s vlastným App Store vrátane nových systémov iPadOS a macOS Catalina pre počítače.

Total
32
Zdieľaní
Total
32
Zdieľať