ANKETA: Presedlali by ste na nový ARK OS od Huawei?

Tak čo, spravili by ste to?

13
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro (FOTO Lukáš Zachar)

Huawei sa už pilne pripravuje na prechod z operačného systému Android. Preto sme sa dostali ku screenshotom používateľského prostredia a aj k informácii, že začína na 1 milióne telefónov prebiehať rozsiahle testovanie alternatívy. Nový ARK OS tu môže byť skôr, než si myslíme.

Preto nás teraz zaujíma váš postoj. Dokázali by ste zabudnúť na populárny Android a presedlať na avizovaný systém od čínskeho giganta?

O ARK OS síce zatiaľ veľa nevieme, no jedno je už dnes isté – umožní nám používať Android aplikácie. Na tejto možnosti záleží drvivej väčšine používateľov a Huawei to veľmi dobre vie, preto nehodlá túto dôležitú vec ignorovať. V opačnom prípade tu existuje slušná šanca, že stratí nemalý kus z aktuálnej základne fanúšikov. A to mu za to určite nestojí.

Nový operačný systém zrejme spoznáme niekedy pred koncom dočasnej licencie od Google, ktorá umožňuje výrobcovi spotrebnej elektroniky využívať plnohodnotný Android. Bez nej stratí prístup k službám internetového giganta, kam patrí ako obchod s aplikáciami Google Play, tak aj nadchádzajúce aktualizácie systému. Bez toho to teda nepôjde.

ARK OS

Nie je preto žiadnym prekvapením, že má Huawei už dlhšie v zálohe svoju vlastnú softvérovú alternatívu s názvom ARK OS. Čo sa týka potenciálneho úspechu, spoločnosť sa z tohto uhla pohľadu spolieha na dva kľúčové aspekty. Prvým je kompatibilita s Android aplikáciami a druhým pre zmenu vyššia rýchlosť. Či to zaberie, uvidíme až časom.

Bude teda veľmi zaujímave sledovať, ako celý proces prebehne. Prechod z jedného operačného systému na iný spôsobí tak veľkej korporácii obrovskú kopu problémov.

Presedlali by ste na nový ARK OS?

  • Áno (84%, 806 Hlasov)
  • Nie (16%, 157 Hlasov)

Celkom hlasov: 963

TIP REDAKCIE
Huawei sa chystá podpísať dohodu s parlamentmi. Čo je jej cieľom?
Loading ... Loading ...