Huawei P30

Huawei začína testovať vlastný operačný systém na 1 milióne telefónov

Gigant Huawei nenecháva nič na náhodu. Preto začal s testovaním svojho mobilného operačného systému, ktorý sa bude v našich končinách volať Ark OS.

Gigant Huawei nenecháva nič na náhodu. Preto začal s testovaním svojho mobilného operačného systému, ktorý sa bude v našich končinách volať Ark OS. Proces podľa dostupných informácií zahŕňa až jeden milión smartfónov.

Momentálne je ale otázne, či sú tieto mobilné zariadenia už dnes dostupné na pultoch alebo sa bavíme o nadchádzajúcich modeloch. Do úvahy tu pripadá skôr druhá možnosť. Tak veľká zmena vyžaduje rozsiahle a zároveň i dlhšie trvajúce testovanie, aby im neušiel ani jeden nedostatok.

Za touto čerstvou informáciou stojí spoločnosť Rosenblatt Securities, píše ostrieľaný web GSMArena.

Vďaka nej sme sa dozvedeli aj to, že pripravovaný operačný systém z dielne spoločnosti Huawei ponúkne vysoký stupeň ochrany používateľských dát vrátane kľúčovej kompatibility s Android aplikáciami. Nejde síce o novinku, no aspoň máme k dispozícii ďalší dôkaz.

Ak pôjde všetko podľa plánov, Ark OS môže byť dostupný už v priebehu nadchádzajúcej zimy. Spočiatku ale iba v Číne. Európa by mala prísť na rad až počas budúceho roka. Najneskôr však do jesene, prezradil web Daily China.

Či Huawei skutočne nahradí Android za svoju vlastnú alternatívu, záleží iba na tom, ako sa bude vyvíjať momentálne prebiehajúca obchodná vojna. Pokiaľ nadchádzajúce týždne aspoň trošku neutíchne, existuje pomerne veľká šanca, že Google neobnoví gigantovi dočasnú licenciu. V takom prípade mu potom nezostane žiadna iná možnosť.

TIP REDAKCIE
Muž z Indie si objednal iPhone 12. V krabičke našiel dve mydlá
Total
35
Zdieľaní
Total
35
Zdieľať