instagram anketa

Tínedežerka (†16) si vzala život: Ľudia v ankete na Instagrame zahlasovali, aby tak spravila

Len 16-ročné dievča z Malajzie si malo zobrať život po tom, ako na Instagram umiestnilo anketu s otázkou či má ostať žiť alebo či má zomrieť.

Len 16-ročné dievča z Malajzie si malo zobrať život po tom, ako na Instagram umiestnilo anketu s otázkou či má ostať žiť alebo či má zomrieť. Až 69 % ľudí pritom hlasovalo za druhú možnosť.

Malajzijská polícia, ktorá dievča nechcelo menovať priblížila, že na sociálnu sieť nahrala anketu s otázkou „Veľmi dôležité. Pomôžte mi vybrať si Smrť/Život“. Po tom, ako väčšina zahlasovala za smrť si dievča skutočne siahlo na život, informoval server The Guardian.

Právnik zosnulej je presvedčený, že ľudia, ktorí hlasovali negatívne môžu byť zodpovední za jej smrť. „Bolo by toto dievča dnes stále nažive, ak by väčšina zahlasovala za život? Dala by na rady cudzincov ak by jej poradili, nech vyhľadá pomoc?,“ pýta sa Ramkarpal Singh, právnik, ktorý sa zaoberá prípadom.

Instagram: Je nám to nesmierne ľúto

Instagram ostal z celého prípadu v šoku. „Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine tejto mladej ženy. Máme veľkú zodpovednosť zaistiť, aby používatelia Instagramu boli v bezpečí a cítili podporu. Všetkých používateľom odporúčame, aby využívali možnosti nahlasovania príspevkov. Ak by došlo k najhoršiemu, okamžite volajte záchranné zložky,“ odkazuje sociálna sieť.

Ak vás trápi niečo v živote, pamätajte, že na to nie ste sami. Aj na Slovensku existuje niekoľko telefónnych čísel, kde vás vypočujú a poradia vám. Všetky nájdete na tomto webe.

Total
56
Zdieľaní