Speedtest Live zmeria rýchlosť pripojenia a spotrebu jednotlivých aplikácií

Získajte lepší prehľad.

0

Speedtest by Ookla patrí medzi najznámejšie aplikácie, pomocou ktorých si môžete overiť, aké rýchle je vaše internetové pripojenie. V ponuke aplikácie teraz nájdete novú funkciu – Speedtest Live. 

Na spodnej lište vojdite do sekcie nástrojov, teda Tools, kde sa nachádza nová funkcia. Okrem nej sa tam ešte nachádza mapa pokrytia, ktorá môže byť taktiež nápomocná.

Speedtest Live bude v reálnom čase sledovať, koľko dát spotrebujú a odošlú jednotlivé aktívne aplikácie nainštalované v smartfóne. Zároveň ukáže priemernú rýchlosť pripojenia aplikácií, či odozvu v milisekundách.

speedtest tit

Speedtest Live môže byť dobrým nástrojom nielen pre vývojárov, ktorí bude nápomocný pri riešení rôznych problémov s aplikáciami, teda hlavne čo sa ich konektivity týka. Speedtest Live sleduje stav siete pomocou VPN pripojenia.

Aj keď aplikácia pochádza z dielne dôveryhodného vývojára, používanie takéhoto pripojenia môže byť spojené s istým rizikom. Dôležité je, aby ste funkciu živého sledovania sieťovej prevádzky nezabudli vypnúť.

V pravom hornom rohu obrazovky ťuknete na kontextové menu (tri bodky) a zvolíte Disable Live. Speedtest by Ookla si stiahnete TU (Android) alebo TU (iOS).