google stadia

Stadia: Herná streamovacia služba od Google je takmer pripravená na spustenie

Spoločnosť Google predstavila v priebehu marca tohto roka novú službu Stadia, ktorá môže zmeniť, alebo aspoň ovplyvniť smerovanie herného priemyslu. Google chce hry streamovať podobne ako hudbu či filmy.

Spoločnosť Google predstavila v priebehu marca tohto roka novú službu Stadia, ktorá môže zmeniť alebo aspoň ovplyvniť smerovanie herného priemyslu. Google chce hry streamovať podobne ako hudbu či filmy.

Stadia je horúcou novinkou tohto roka, o ktorej stále nemáme dostatočné množstvo informácií. Vieme len, že služba bude podporovať 4K rozlíšenie pri 60 FPS (aj HDR) a do budúcnosti sa počíta aj s 8K rozlíšením.

Pre koncových užívateľov – hráčov, bude dôležitá rýchlosť internetového pripojenia, ktorá musí byť relatívne vysoká, aby si hru zdieľanú z výkonných serverov Google mohli pohodlne zahrať. Pri FHD rozlíšení by mala byť aspoň na úrovni 25 Mb/s, pri 4K minimálne 30 Mb/s.

Stadia bude síce kompatibilná s mnohými klávesnicami a myšami, no tvorcovia si pripravili aj vlastný gamepad, ktorý je podobný ovládačom od Xbox či PlayStation. Pripájať sa bude priamo na internet, čo má prispieť k zníženiu odozvy.

Oficiálny príspevok na sociálnej sieti Twitter naznačuje, že je služba takmer pripravená na spustenie. Ten informuje, že Google v priebehu tohto leta, čiže onedlho, zverejní cenu služby, resp. mesačného predplatného, prvé hry, ktoré si pomocou služby Stadia zahráme a ďalšie informácie spojené s uvedením služby.

TIP REDAKCIE
X-Tron X10 Pro: MONŠTRUM na 2 kolesách má dva 1 600 W motory a maximálku až 70 km/h!
stadia
Stadia/Twitter

Pri nich očakávame presnejšie obdobie alebo rovno dátum tohtoročného plánovaného spustenia a hlavne krajiny, ktorých sa to bude týkať. Optimisti by sa mali pripraviť na to, že Google Stadia s najväčšou pravdepodobnosťou nebude dostupná pre hráčov z našej krajiny.

V kuloároch sa hovorí prevažne o Amerike a Kanade a pár krajinách zo západnej časti Európy. V každom prípade sme na novú službu viac ako len zvedaví.

Total
38
Zdieľaní
Total
38
Zdieľať