soliter

Skutočná legenda: Do Siene slávy hier vstupuje legendárny Solitaire

World Video Game Hall of Fame, alebo teda Sieň slávy pre videohry, privítala do svojich radov ďalšiu legendu – Solitér.

World Video Game Hall of Fame, alebo teda Sieň slávy pre videohry, privítala do svojich radov ďalšiu legendu – Solitaire.

Takmer každý, kto vlastní počítač s operačným systémom Windows, pozná hru Solitaire. Ide o kartovú hru, ktorá bola so systémom spätá už od roku 1990. A práve popularita tohto titulu bola jeho vstupenkou do veľkolepej Siene slávy.

Kritéria splnené

Rozhodcovia menujúci tituly, ktoré sa dostanú do WVGHF, musia pred výberom zodpovedať niekoľko kľúčových otázok – Je hra známa? Bude si ju niekto pamätať? Aký mala vplyv na herný priemysel a spoločnosť?

Pochopiteľne, Solitaire všetky podmienky splnil, čo znamená, že sa stáva členom radu legendárnych titulov, ktoré výrazne ovplyvnili a inšpirovali celý herný priemysel. Po jeho boku budú stáť iné vyznamené hry, ako je napríklad Doom, Halo: Combat Evolved, World of Warcraft či legendárny Tetris.

Čo sa týka WVGHF, ide o relatívne čerstvú organizáciu, keďže vznikla v roku 2015. Jej oficiálnym sídlom je The Strong Musem, ktoré sa nachádza na území štátu New York.

Pamätáte si Solitaire?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...
Total
17
Zdieľaní