gmail

Gmail pre Android získa vynikajúce vylepšenie. O čo ide?

Vyzerá to tak, že po krátkej odmlke sa hneď niekoľkých užitočných vylepšení dočká aj aplikácia Gmail pre Android. O čo presne ide?

V apríli sa prehliadačová verzia služby Gmail dočkala hneď niekoľkých skvelých vylepšení, medzi ktorými nájdeme napríklad funkciu Smart Reply či nový vzhľad označovaný ako Material Theme. Vyzerá to tak, že po krátkej odmlke sa užitočného vylepšenia dočká aj aplikácia pre Android.

V priebehu rozboru APK súborov, ktorý vykonal portál 9to5Google, sa našlo niekoľko riadkov kódu, ktoré prezradili, čo môžeme v blízkej budúcnosti od aplikácie očakávať. Je však dôležité si uvedomiť, že nie všetko, čo sa v týchto súboroch nájde, sa aj zaručene dostane do plnej verzie.

O čo ide?

Do aplikácie Gmail pre Android podľa všetkého prichádza integrácia služby Google Tasks.

V novej verzii aplikácie, ktorá nesie označenie 2019.04.14.246198419, sa totiž našla možnosť „Add to Tasks“ (pridať do úloh), čo jednoznačne odkazuje na plánované vylepšenie.

Prehliadač

V prehliadačovej verzii vám stačí presunúť email na panel po pravej strane, čím získate možnosť vytvoriť špecifickú úlohu či úlohy (task) – pridať dátum, pripomienku, bočné úlohy či iné dodatočné informácie.

Aplikácia

Ako môžete vidieť aj na GIF nižšie, je veľmi pravdepodobné, že k dodatočným úlohám súvisiacim s emailom sa budeme môcť dostať cez ikonu v tvare troch bodiek, ktoré formujú trojuholník. Následne sa zo spodnej časti obrazovky vysunie panel, v ktorom si už každý nastaví to, čo potrebuje.

FOTO: 9to5google

Verzia 2019.04.14 vychádza už teraz a stiahnuť si ju môžete priamo z Play Store. Pokiaľ túto možnosť nemáte, neostáva vám nič iné, než si ešte chvíľu počkať.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať