fold

Xperia F ako skladací smartfón od Sony? Využívať má displej z dielne Samsungu

Skladacie smartfóny s ohybnými displejmi nachvíľu stratili dynamiku prichádzajúcej revolúcie. Dvaja hlavní inovátori v tomto segmente zápasia s problémami.

Skladacie smartfóny s ohybnými obrazovkami na chvíľu stratili dynamiku prichádzajúcej revolúcie. Dvaja hlavní inovátori v tomto segmente svoje produkty už svetu síce ukázali, no ich budúcnosť je zatiaľ neistá.

Samsung musel odložiť predaj modelu Galaxy Fold kvôli problémom s displejom. V najbližších týždňoch však má oznámiť nový dátum zahájenia predaja, ktorý by sa mal týkať už verzie s vylepšenou obrazovkou.

Huawei Mate X sa mal začať predávať v septembri, kvôli sankciám zo strany americkej vlády sa tak udiať vôbec nemusí. Najbližšie k trhovému uvedeniu má tým pádom paradoxne skladacia Motorola Razr, ktorá oproti dvom konkurentom vyššie ponúkne civilnejšiu konštrukciu v štýle niekdajšej vyklápačky.

Možná podoba skladacieho telefónu od spoločnosti Motorola
Takto nejak by mohla vyzerať nová Motorola Razr, podobný typ konštrukcie si zrejme osvojí aj Sony. Render SARANG SHETH / yankodesign.com

Aj keď smartfóny značky Sony nepatria ani zďaleka medzi najpredávanejšie, po technologickej stránke nezaostávajú. Najnovším vlajkovým modelom je Xperia 1. Podľa správy z mysmartprice.com pracuje japonské Sony na vlastnom skladacom smartfóne, ktorý má využívať zobrazovacie technológie kórejského Samsungu.

TIP REDAKCIE
NAŽIVO: Sledujte tento livestream a získajte 30 % zľavu na hodinky Galaxy Watch 4!

Ohybný displej by mal zostať verný vysokému pomeru strán 21:9, ktorým disponuje aj spomenutá Xperia 1 a súrodenec zo strednej triedy Xperia 10. To znamená, že by sa skladal podobne ako pri Motorole Razr.

Nebude prekvapením, ak Sony Xperia F, ako sa má údajne nazývať, príde s plnou kompatibilitou s 5G sieťami. Viac podrobností zatiaľ známych nie je. Sony zvykne predvádzať svoje novinky na podujatí Mobile World Congress, ktoré sa každoročne koná začiatkom marca v španielskej Barcelone.

Na nadchádzajúcom podujatí v roku 2020 by sme si tam Xperiu F rozhodne vedeli predstaviť.

Total
72
Zdieľaní
Total
72
Zdieľať