Najnovšia verzia prehliadača Firefox posiluje rýchlosť aj bezpečnosť

Mozilla sa o svoj prehliadač naozaj stará. Dôkazom tohto tvrdenia je najnovšia verzia prehliadača, ktorá doň prináša nielen vyššiu rýchlosť, ale aj lepšiu ochranu.

Mozilla sa o svoj prehliadač naozaj stará. Dôkazom tohto tvrdenia je najnovšia verzia prehliadača Firefox, ktorá doň prináša nielen vyššiu rýchlosť, ale aj lepšiu ochranu.

Najnovšia verzia má disponovať lepším manažmentom výkonov (prioritizáciou), vďaka čomu sa majú stránky načítavať o 40 až 80 percent rýchlejšie – pozastavovanie nečinných kariet, oneskorenie menej používaných skriptov a vynechanie nepotrebných operácií počas štartu.

Lepšia ochrana osobných údajov

Nová verzia prehliadača sa však zameriava aj na ochranu osobných údajov, a to formou blokovania odtlačkov prstov a kryptominingu (aktivovateľné v nastaveniach, konkrétne v sekcii “Blokovanie obsahu”).

Lepšia personalizácia v súkromnom prehliadaní

Medzi novinky však okrem iného patrí aj lepšia personalizácia súkromného prehliadania. Po novom už v režime súkromného prehliadania nemusíte všade zadávať heslá, keďže ich ukladanie bude fungovať rovnako, ako v štandardnom režime. Taktiež budete mať možnosť si vybrať, ktoré webové rozšírenia a doplnky budete chcieť mať počas súkromného prehliadania aktivované.

Medzi ostatné novinky spadá napríklad plne prístupný panel nástrojov, aktualizácia AV1 pre plynulejšie prehrávanie videí či aktualizovaný WebRender, vďaka čomu bude prehliadanie na pohľad aj na pocit ešte rýchlejšie.

Total
39
Zdieľaní