Firefox necháva svojich používateľov testovať novú funkciu, ktorá je zameraná na sledovanie cien položiek v niekoľkých online obchodoch. Akonáhle sa cena týchto položiek pohne, používateľ bude na tento pohyb upozornený prostredníctvom notifikácie.

Pilotný program zatiaľ podporuje len Amazon, Home Depot, eBay, Walmart a Best Buy, no zoznam sa vraj v budúcnosti určite rozšíri.

Žiadna veľká novinka

Price Wise, ako spoločnosť funkciu nazvala, však nie je žiadnou veľkou novinkou. Podobnou schopnosťou totiž disponuje aj Keepa – rozšírenie dostupné v konkurenčnom prehliadači Google Chrome.

Okrem tohto rozšírenia si však už možno počul aj o službe CamelCamelCamel, ktorá sleduje ceny naprieč celým Amazanom, vďaka čomu patrí medzi tie najpopulárnejšie „svojho druhu“.

Pôvodná cena položiek

Obidva spomínané príklady ale ponúkajú o jednu kľúčovú informáciu viac než pilotný program prehliadača Mozilla Firefox. Hovoríme, samozrejme, o predošlej cene danej položky. Práve vďaka tejto informácii môžeš sám posúdiť, či je nová cena skutočne výhodná alebo nie.

TIP REDAKCIE
Xiaomi Mijia Deerma: Fantastická pomôcka do domácnosti stojí len 15,99 €!

Price Wise je však stále len vo fáze testovania, takže spoločnosť má ešte veľa času na to, aby dala veci do poriadku a funkciu mnohonásobne vylepšila.