Firefox necháva svojich používateľov testovať novú funkciu, ktorá je zameraná na sledovanie cien položiek v niekoľkých online obchodoch. Akonáhle sa cena týchto položiek pohne, používateľ bude na tento pohyb upozornený prostredníctvom notifikácie.

Pilotný program zatiaľ podporuje len Amazon, Home Depot, eBay, Walmart a Best Buy, no zoznam sa vraj v budúcnosti určite rozšíri.

Žiadna veľká novinka

Price Wise, ako spoločnosť funkciu nazvala, však nie je žiadnou veľkou novinkou. Podobnou schopnosťou totiž disponuje aj Keepa – rozšírenie dostupné v konkurenčnom prehliadači Google Chrome.

Okrem tohto rozšírenia si však už možno počul aj o službe CamelCamelCamel, ktorá sleduje ceny naprieč celým Amazanom, vďaka čomu patrí medzi tie najpopulárnejšie „svojho druhu“.

Pôvodná cena položiek

Obidva spomínané príklady ale ponúkajú o jednu kľúčovú informáciu viac než pilotný program prehliadača Mozilla Firefox. Hovoríme, samozrejme, o predošlej cene danej položky. Práve vďaka tejto informácii môžeš sám posúdiť, či je nová cena skutočne výhodná alebo nie.

TIP REDAKCIE
Milý budík od Amazonu je ďalšou prefíkanou možnosťou, ako dostať do vašej spálne kameru

Price Wise je však stále len vo fáze testovania, takže spoločnosť má ešte veľa času na to, aby dala veci do poriadku a funkciu mnohonásobne vylepšila.