IGTV od Instagramu už podporuje videá natočené na šírku

Super.

0
igtv tit

Instagram predstavil v polovici minulého roka novú aplikáciu IGTV, ktorá akoby rozširovala video schopnosti populárnej sociálnej siete zameranej na fotografie, obrázky a krátke videá. 

Do IGTV sa dá prihlásiť pod rovnakým účtom ako do aplikácie Instagram. V aplikácii však môžete sledovať iba videá, ktoré môžu vaši priatelia, tvorcovia obsahu alebo trebárs značky publikovať v maximálnej dĺžke jednej hodiny.

To je oproti videám na Instagrame podstatne dlhšie. Obe aplikácie sú previazané. Ak na Instagrame natrafíte na zaujímavé video, po jednej minúte môžete byť vyzvaní, aby ste v sledovaní pokračovali v IGTV.

Tak ako Príbehy, aj obsah v IGTV bol primárne orientovaný na výšku. Užívatelia, ktorí točia videá na výšku, zvykli byť kritizovaní za neprirodzený formát, vďaka čomu vznikol pojem akejsi fiktívnej poruchy – Vertical Video Syndrome.

IGTV

IGTV upravil kurz a odteraz už podporuje aj videá natočené v klasickom formáte na šírku. Autori aplikácie zaviedli podporu pre tento typ videí na základe spätnej väzby od užívateľov. Ak na široké video natrafíte, stačí smartfón otočiť a sledovať ho podobne ako napr. na YouTube.

Podpora pre nový formát môže zvýšiť záujem o aplikáciu zo strany užívateľov. S niečím podobným má Instagram skúsenosť. V minulosti bolo možné na Instagram nahrávať len fotografie vo formáte štvorca.

Neskôr pribudli nové formáty, vďaka ktorým sa stal Instagram pre užívateľov zaujímavejší a viac sa zapájali do tvorby obsahu. Ak vás apka IGTV zatiaľ obchádzala, stiahnuť si ju môžete TU.