microSD

Huawei telefóny odteraz už len bez SD slotu: Odobrali im certifikáciu

Huawei môže nové smartfóny odteraz vyrábať len bez microSD slotu. Či rozhodnutie ovplyvní aj ich vlastný nanoSD štandard nie je jasné.

Na Huawei sa to valí z každej strany. Americké spoločnosti museli pristúpiť k úplnému prerušeniu spoluprác s čínskym gigantom po tom, ako to nariadila americká vláda, čo sa im síce nepáči, no na výber nemajú. Najnovším „hráčom,“ ktorý sa odhodlal k tomuto kroku je SD Association.

SD Association je asociácia vytvorená v roku 2000 spoločnosťami Panasonic, SanDisk a Toshiba, ktorá sa stará o vytváranie SD štandardu. Tvorí ju asi 1 000 zamestnancov.

Späť však k Huawei. Čínska spoločnosť totiž stratila certifikáciu, čo znamená, že smartfóny od Huawei a Honor nemôžu ponúkať rozšíriteľné úložisko formou microSD karty. Ovplyvní to hlavne mid-range modely oboch firiem, ktoré sa vzhľadom na vnútorné úložisko s nižšou kapacitou spoliehali práve na microSD slot.

Podobný zákaz minulý rok postihol aj spoločnosť ZTE, čo Huawei umožnilo pripraviť sa dopredu na prípadný zákaz. Aj to môže byť jeden z dôvodov, prečo firma prišla s vlastným štandardom známym ako nanoSD alebo NM. Momentálne však nie je jasné či zákaz ovplyvní aj túto technológiu.

Huawei momentálne bojuje s čoraz horšími podmienkami na mobilnom trhu. Pevne veríme, že sa mu z tejto nezávideniahodnej situácie podarí dostať. Koniec koncov, čím viac výrobcov na trhu, tým lepšie pre koncových zákazníkov.

Total
97
Zdieľaní