Kirin 980

Panasonic, Infineon aj TSMC pokračujú v dodávaní komponentov pre Huawei

V súvislosti so sankciami americkej vlády prerušili niektoré, nielen americké spoločnosti spoluprácu s čínskym výrobcom Huawei. Podľa niektorých správ mali prerušiť spoluprácu aj spoločnosti Panasonic alebo Infineon.

V súvislosti so sankciami americkej vlády prerušili niektoré, nielen americké spoločnosti, spoluprácu s čínskym výrobcom Huawei. Podľa niektorých správ mali prerušiť spoluprácu aj spoločnosti Panasonic alebo Infineon.

Huawei v oficiálnom stanovisku ale uvádza, že Panasonic Corporation pokračuje v dodávkach pre spoločnosť Huawei na štandardnej úrovni. Panasonic to potvrdil na svojej internetovej stránke.

V dodávaní komponentov pre Huawei pokračuje aj nemecká firma Infineon. Táto spoločnosť vyvíja a vyrába mirkočipy pre smartfóny a autá. Väčšiny produktov sa obmedzenia zo strany USA netýkajú. Preto budú dodávky pokračovať.

kirin 980

Pokračovať v dodávkach bude aj spoločnosť TSMC. Predmetný je hlavne čipset Kirin 980 s bezpečnostnými aktualizáciami, ktorý bude dodávaný v druhej polovici roka. Rovnako nebude žiadnym spôsobom ovplyvnená distribúcia nového čipsetu Kirin 985.

Huawei v stanovisku ozrejmil, že sa nielenže zásobil dodávkami čipov na dlhšie obdobie, ale zároveň vyvinul rozličné čipy pre svoje vlastné použitie.

Total
27
Zdieľaní