LG

Gorilla Glass má prísť do tabletov, notebookov aj televízorov

Spoločnosť Corning dlhé roky vyvíja odolné sklo Gorilla Glass, ktorým podstatná časť výrobcov smartfónov chráni obrazovky svojich zariadení.

Spoločnosť Corning dlhé roky vyvíja odolné sklo Gorilla Glass, ktorým podstatná časť výrobcov smartfónov chráni obrazovky svojich zariadení. Toto sklo bolo prvý krát použite v roku 2007 s prvým modelom iPhone.

Gorilla Glass je v súčasnosti dostupné už v 6. generácii. Aj keď táto vrstva nie je nepriestrelná, zabezpečuje ideálnu rovnováhu medzi tvrdosťou a flexibilitou. Zabráni nechceným škrabancom a zároveň ochráni obrazovku zariadenia pri prípadnom nešťastnom páde na zem.

Ochranné sklo pre smartfóny je kľúčovým produktom spoločnosti Corning. V minulom roku sa ale sústredila aj na displeje inteligentných hodiniek, pre ktoré ponúka sklo Glass DX. Zásadnejšie rozšírenie prichádza teraz.

corning
Ilustr. foto: corning.com

Spoločnosť vyvinula nový substrát Astra Glass, ktorý bude určený pre väčšie a rovno veľké displeje. Ide hlavne o tablety, prenosné počítače a rozmerné obrazovky televízorov. Sklo je navrhnuté tak, aby neobmedzovalo výkon a schopnosti displejov s často veľmi vysokým rozlíšením. Napríklad 8K televízorov.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah

Nevzhľadný škrabanec na drahej veľkoplošnej TV si asi neželá nikto. Aj preto Corning so svojou novinkou zrejme u výrobcov elektroniky nebude mať problém uspieť.

Total
41
Zdieľaní
Total
41
Zdieľať