Gorilla Glass má prísť do tabletov, notebookov aj televízorov

Ochrana pre citlivé obrazovky.

0
LG
Ilustr. foto: TV LG W8

Spoločnosť Corning dlhé roky vyvíja odolné sklo Gorilla Glass, ktorým podstatná časť výrobcov smartfónov chráni obrazovky svojich zariadení. Toto sklo bolo prvý krát použite v roku 2007 s prvým modelom iPhone.

Gorilla Glass je v súčasnosti dostupné už v 6. generácii. Aj keď táto vrstva nie je nepriestrelná, zabezpečuje ideálnu rovnováhu medzi tvrdosťou a flexibilitou. Zabráni nechceným škrabancom a zároveň ochráni obrazovku zariadenia pri prípadnom nešťastnom páde na zem.

Ochranné sklo pre smartfóny je kľúčovým produktom spoločnosti Corning. V minulom roku sa ale sústredila aj na displeje inteligentných hodiniek, pre ktoré ponúka sklo Glass DX. Zásadnejšie rozšírenie prichádza teraz.

corning
Ilustr. foto: corning.com

Spoločnosť vyvinula nový substrát Astra Glass, ktorý bude určený pre väčšie a rovno veľké displeje. Ide hlavne o tablety, prenosné počítače a rozmerné obrazovky televízorov. Sklo je navrhnuté tak, aby neobmedzovalo výkon a schopnosti displejov s často veľmi vysokým rozlíšením. Napríklad 8K televízorov.

Nevzhľadný škrabanec na drahej veľkoplošnej TV si asi neželá nikto. Aj preto Corning so svojou novinkou zrejme u výrobcov elektroniky nebude mať problém uspieť.