Amazfit 2 Stratos

Gorilla Glass DX je nové odolné sklo pre smartwatch, ktoré zlepší čitateľnosť

Okrem Gorilla Glass 6 sme sa dočkali aj vylepšenej alternatívy na ochranu nositeľných zariadení s názvom Gorilla Glass DX a DX+.

Ako ste už určite stihli zaregistrovať, spoločnosť Gorning vyrukovala s vynovenou generáciou svojho ochranného skla pre krehké displeje smartfónov či tabletov. Okrem Gorilla Glass 6 sme sa ale dočkali aj vylepšenej alternatívy na ochranu nositeľných zariadení s názvom Gorilla Glass DX a DX+.

Ide o generačného nástupcu Gorilla Glass SR+ z roku 2016, ktorý so sebou prináša redukciu odrazivosti svetla až o 75 percent, a to by malo pri určitej úrovni jasu zlepšiť kontrast obrazovky zhruba o 50 percent. Niečo také sa potom ale podpíše aj na nižšej spotrebe elektrickej energie, pretože ak na zobrazovanie informácií potrebujeme menej jasu, tak jej logicky i menej minieme.

Výrobca tvrdí, že táto inovácia poskytne používateľovi smartwatch alebo smartbandu citeľne lepšiu čitateľnosť na priamom slnku, kedy býva táto činnosť naozaj problematická.

Čo sa týka rozdielu medzi Gorilla Glass DX a Gorilla Glass DX+, tak ten spočíva v odlišnej tvrdosti. Plusko teda indikuje, že daná verzia vydrží podstatne tvrdšie zaobchádzanie ako tá, ktorá ho v názve nemá. Podľa slov spoločnosti Corning sa bez akýchkoľvek problémov vyrovná i “alternatívnym luxusným ochranným materiálom”, informuje GSMArena.

Vynovené ochranné sklá budú zaplavovať spotrebiteľský trh už počas nadchádzajúcich mesiacov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať