Gorilla Glass 6

Gorilla Glass 6 je tu: Nová generácia odolného skla, ktoré znesie viac

Spoločnosť Corning prekvapila predstavením novej generácie odolného ochranného skla Gorilla Glass 6, ktorá tak prichádza po dvoch od predstavenia poslednej verzie. Ako inak, novinka je ešte odolnejšia a funkčnejšia.

Spoločnosť Corning prekvapila predstavením novej generácie odolného ochranného skla Gorilla Glass 6, ktoré tak prichádza po dvoch rokoch od predstavenia poslednej verzie. Ako inak, novinka je ešte odolnejšia a funkčnejšia.

Corning sebavedome tvrdí, že je vrstva Gorilla Glass 6 dvojnásobne odolnejšia ako predchodca. Odolnosťou cieli hlavne na pády. Podľa výrobcu, priemernému užívateľovi spadne smartfón na zem 4-krát za rok.

Aký výsledok takéto pády prinesú vieme, resp. ste sa už o tom mnohí určite presvedčili sami. Nové sklo má zabrániť poškodeniam hlavne pri pádoch. Výrobca sklo samozrejme testoval. Podľa výsledkov prežil smartfón s týmto ochranným sklom 15 pádov na tvrdú podložku z výšky jedného metra.

gorilla glass 6
pxhere.com

Výrobcovi sa podarilo dosiahnuť lepšiu odolnosť takzvaným chemickým zosilnením. Sklo je navrhnuté tak, aby mohlo byť použité v moderných zariadeniach, kde väčšinu povrchu pokrýva práve sklo.

TIP REDAKCIE
Smartfóny budú už čoskoro ešte výkonnejšie a úspornejšie. Snapdragon 8 Gen 1+ ponúkne zlepšenie v desiatkach %!

Bavíme sa teda o vlajkových lodiach, no časom sa Gorilla Glass 6 istotne objaví aj v nižšie radených zariadeniach strednej triedy. V súčasnosti toto sklo testuje niekoľko výrobcov smartfónov a dostupnosť je hlásená „o niekoľko mesiacov“.

Aj keď to skôr vyzerá na budúcoročné vlajkové lode, resp. vrcholové smartfóny konca roka, napr. Mate 20 Pro, už sa objavili špekulácie, že sa novým sklom pochvália tohtoročné smartfóny Apple iPhone (september).

Gorilla Glass 6

https://www.youtube.com/watch?v=HShYmocheBY