Google a vyhľadávanie: Dočkali sme sa skvelých noviniek

Keď človek počuje slovo “Google”, v drvivej väčšine prípadov si vybaví jedno jediné podstatné meno, ktoré bolo pre giganta vždy základom – vyhľadávanie.

Keď človek počuje slovo “Google”, v drvivej väčšine prípadov si vybaví jedno jediné podstatné meno, ktoré bolo pre giganta vždy absolútnym základom – vyhľadávanie.

Okrem predstavenia systému Android Q a nových Pixelov sme sa dočkali aj noviniek týkajúcich sa vyhľadávania, čo je oblasť, v ktorej je Google absolútnou špičkou.

Vyhľadávanie bude omnoho prepracovanejšie

Sundar Pichai, generálny riaditeľ Google, tvrdí, že vyhľadávač nám pri vyhľadaní určitej relevantnej témy zobrazí úplné spravodajstvo a podcasty, ktorých obsah je spojený so zadaným výrazom.

Ako príklad si môžeme vziať napríklad pojem “čierna diera”. Už ste zrejme čítali o legendárnej fotografii, na ktorej je vyobrazený vyššie uvedený vesmírny objekt. Keď tento pojem zadáte do vyhľadávača, zobrazia sa vám s ním spojené najaktuálnejšie novinky, význam samotného názvu a iné podrobné informácie.

V jednoduchosti povedané, gigant chce, aby bolo vyhľadávanie čo najefektívnejšie a najedukatívnejšie, čomu by mala dopomôcť aj prichádzajúca podpora AR vyhľadávania.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?
Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať