oneplus 7 pro

Fotoaparát OnePlus 7 Pro nemá 3-násobné optické priblíženie, ako udáva výrobca

Smartfón OnePlus 7 Pro bol predstavený v polovici mája s trojicou fotoaparátov na svojej zadnej strane. Foto schopnosti zariadenia získali od recenzentov z DxOMark vysoké hodnotenie 111 bodov.

Smartfón OnePlus 7 Pro bol predstavený v polovici mája s trojicou fotoaparátov na svojej zadnej strane. Foto schopnosti zariadenia získali od recenzentov z DxOMark vysoké hodnotenie 111 bodov.

Smartfón tak prekonal Huawei Mate 20 Pro a zaradil sa pod taktiež nedávno predstavený Honor 20 Pro. Fotoaparát OnePlus 7 Pro je tvorený tromi snímačmi obrazu. Prvý – hlavný – má rozlíšenie 48 Mpx, veľkosť 1/2″, svetelnosť f/1.6 a optickú stabilizáciu obrazu. 

Širokouhlé zábery (117-stupňové zorné pole) produkuje 16 Mpx snímač obrazu so svetelnosťou f/2.2. Trojicu uzatvára 8 Mpx snímač s teleobjektívom s 3-násobným optickým priblížením. Informácia o optickom priblížení ale nie je úplne správna. (ofic. parametre TU).

Výrobca ju napriek tomu uvádza na svojich stránkach a v propagačných materiáloch.

oneplus 7 pro
Foto: oneplus.com/7pro

Podľa zistení jedného z užívateľov komunitného fóra Reddit, ktoré neskôr potvrdil aj server AndroidPolice, fotoaparát OnePlus 7 Pro v skutočnosti dokáže vykonať približne 2,2-násobné optické priblíženie.

TIP REDAKCIE
SpaceX predstavuje Starlink internet pre obytné vozidlá. Takéto sú ceny!

OnePlus 7 Pro používa teleobjektív v režime pre snímanie portrétov a v bežnom režime snímania. Ak však užívateľ aktivuje 3-násobné priblíženie, fotoaparát si k tejto hodnote dopomôže orezaním záberu. Zároveň dôjde k zníženiu rozlíšenia na výrobcom udávaných 8 Mpx a k zmene ohniskovej vzdialenosti.

Tento snímač obrazu má v skutočnosti rozlíšenie 13 Mpx (dostupné iba v režime Portrét). Ide o typ Samsung S5K3M5.

zoom
Foto: androidcentral.com

OnePlus 7 Pro nepoužíva digitálny zoom, nie je však ani plne optický. V stanovisku spoločnosti sa hovorí o 3-násobnom priblížení bez straty kvality, resp. o „bezstratovom priblížení“. Pri formulácii stanoviska sa predstavitelia spoločnosti vyhli označeniu optický zoom/optické priblíženie.

Na stránkach spoločnosti však figuruje. Označenie je tým pádom zavádzajúce.