tesla model 3 tit

Elektromobily Tesla sa dokážu samé diagnostikovať a objednať si náhradnú súčiastku

Elektromobily od americkej automobilky Tesla sa odteraz dokážu samé diagnostikovať a automaticky si objednať náhradné súčiastky potrebné k oprave.

Elektromobily od americkej automobilky Tesla sa odteraz dokážu samé diagnostikovať a automaticky si objednať náhradné súčiastky potrebné k oprave. Na novú službu už dlhšie upozorňoval Elon Musk, ktorý ju označil za prioritu číslo 1, informuje Electrek.

Nateraz to vyzerá tak, že služba je aktívna len v Severnej Amerike. Dostupnosť v Európe momentálne známa nie je. Tesla novinku predstavila len nedávno. Opisuje ju ako „detekciu problémov v reálnom čase, privolanie asistenčnej služby a objednanie náhradného vozidla ešte predtým, ako dôjde k odstaveniu elektromobilu s poruchou“. Veľmi pôsobivé.

Musk tvrdí, že majiteľ elektromobilu bude môcť automatický systém prerušiť, ak bude presvedčený, že privolanie odťahovej služby nie je nutné. Cieľom Tesly je však plná automatizácia dôležitých opráv.

Mnohí majitelia elektromobilov sa sťažovali na dlhú čakaciu dobu na náhradné diely, čo sa spoločnosť snaží vyriešiť automatickou diagnostikou a následným pred-objednaním súčiastky bez zásahu majiteľa či servisu.

Je to ako by ste vynechali návštevu doktora a rovno zamierili do lekárne po lieky,“ vysvetľuje novú službu Tesla.

Total
39
Zdieľaní