FOTO: WallpaperCave

Čítate správne. 18-ročný tínedžer z mesta New York sa rozhodol zažalovať Apple a vyžmýkať z neho až 1 miliardu amerických dolárov.

Ousmane Bah bol totiž 29. novembra neprávom zadržaný políciou, ktorá si ho chybne spojila so sériou krádeží v Bostonských obchodoch Apple.

Kde sa stala chyba?

Vyzerá to tak, že skutočný páchateľ použil ukradnutý preukaz totožnosti, na ktorom bolo celé meno, adresa a aj ostatné osobné údaje. No vzhľadom k tomu, že preukaz nemal fotografiu, súd povolil, aby Apple využil svoj systém rozpoznávania tváre, ktorý používa vo svojich obchodoch. Systém si teda spojil skutočnú tvár vinníka s Ousmanovými osobnými informáciami, čo následne viedlo k jeho zadržaniu.

Detektív, ktorý si neskôr prezeral pre tento prípad kľúčový záznam, sám poznamenal, že skutočný Bah naozaj nevyzerá ako páchateľ z nahrávky.

TIP REDAKCIE
iPhone X výkonom úplne zničil konkurenciu: Veď je výkonný ako MacBook!

Ousmanovi sa neprávom vykonané zadržanie, pochopiteľne, nijak nepáčilo. Práve preto sa rozhodol zo všetkého viniť práve Apple, od ktorého si pýta odškodné v už spomínanej výške, teda 1 miliardy dolárov (889 miliónov eur).