Tesla Model S a Model X čaká veľká zmena: Väčšie batérie a nový interiér!

Na internete sa začali objavovať informácie o tom, že Tesla chce vynoviť svoje najpopulárnejšie elektromobily, Model S a Model X.

Na internete sa začali objavovať informácie o tom, že Tesla chce vynoviť svoje najpopulárnejšie elektromobily, Model S a Model X. Vyzerá to tak, že pôjde o väčší upgrade, než sa čakalo, informoval server Electrek.

Okrem vynovenia dizajnu má podľa dobre informovaných zdrojov dôjsť aj k podstatnému vylepšeniu elektromotorov. Tesla má už dlhšiu dobu pracovať na nových elektromobiloch s označením Raven. Fungovať majú na báze permanentného magnetu, vďaka čomu majú byť podstatne účinnejšie než aktuálne indukčné elektromotory.

Lepšie batérie

V oboch obľúbených elektromobiloch, ktorým však za posledný polrok klesli predaje, sa majú objaviť nové batérie založené na článkoch 2170, teda tých istých, ktoré sú aj v Model 3. Momentálne nie je jasné, aké kapacity batérie chce Tesla ponúkať, no predpokladá sa, že pôjde o vyššie hodnoty než 100 kWh, ktoré ponúka momentálne.

TIP REDAKCIE
Tesla vylepší interiéry: Model S a Model X čakajú veľké zmeny!

Navyše, zvýšiť sa má aj rýchlosť nabíjania, ktorá sa má vyrovnať 250 W výkonu u Model 3. Chýbať nemá ani spracovanie nabíjania prostredníctvom CCS, teda európskeho štandardu.

Nový interiér

Tesla má pracovať hlavne na vynovení interiéru, ktorý má ponúknuť ešte väčší displej a prepracované prostredie. K predstaveniu tejto zmeny môže dôjsť už v júni, resp. začiatkom 3. štvrťroka 2019.

Či sa v rovnakom období objavia aj nové elektromotory a batérie zatiaľ nie je jasné.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať