robot

Roboty od Boston Dynamics znovu v akcii. Tentokrát ťahajú nákladiak

Pokročilé roboty spoločnosti Boston Dynamics pútajú pozornosť už dlhšie. Výrobca pravidelne zverejňuje krátke videá, kde predvádza ich čoraz dokonalejšie schopnosti. 

Pokročilé roboty spoločnosti Boston Dynamics pútajú pozornosť už dlhšie. Výrobca pravidelne zverejňuje krátke videá, v ktorých predvádza ich čoraz dokonalejšie schopnosti. 

Minulý mesiac zverejnil Boston Dynamics video, ktoré zobrazuje robota menom Handle pri práci v sklade. Jednoduché prenášanie bremien z miesta na miesto zvládal s ľahkosťou. Tentokrát tu máme nové video, ktoré je opäť rovnako pôsobivé.

Možno si spomínate na malých robotických „psov“ Spotmini, ktoré sa predviedli pri otváraní dverí alebo dokonca pri tanci. Tvorcovia tentokrát ukázali ich praktickejšie využitie.

Celkovo 10 robotov Spotpower (vylepšená verzia Spotmini) dokázalo utiahnuť ťažký nákladiak. Test prebiehal na parkovisku s 1-stupňovým sklonom a nákladný automobil mal zaradený neutrál.

Boston Dynamics
Jedna z verzií robota Spotmini Foto: Boston Dynamics

V krátkom opise tvorcovia ďalej približujú, že tento typ robotov bude čoskoro schádzať z výrobnej linky a ň bude dostupný pre uplatenie v rôznych oblastiach. The Next Web pripomína, že komerčnú dostupnosť v roku 2019 vlani prisľúbil aj zakladateľ spoločnosti Boston Dynamics Marc Raibert.

Tento typ robotov môže byť nápomocný v rôznych situáciách, ktoré sú pre človeka rizikové alebo fyzicky namáhavé. Pozrite si najnovšie video od Boston Dynamics.

TIP REDAKCIE
Jedlo doručené robotom? Uber načrtol budúcnosť donáškových služieb