FOTO: Marketing Insider Group

Takmer každá spoločnosť v dnešnej dobe využíva na komunikáciu medzi sebou službu Slack. Práve táto platforma sa rozhodla pre naozaj vítaný krok – integráciu hneď niekoľkých šikovných vylepšení, ktoré môžete poznať aj z Office 365.

Od dnešného dňa máte prístup k Office 365 súborom, kalendáru a mailu.

Kalendár

Outlook kalendár pre Slack vás upozorní na každú jednu udalosť, na ktorú ste boli pozvaní. Odpovedať či bližšie sa informovať môžete prostredníctvom jednoduchého kliknutia. Pokiaľ je súčasťou udalosti aj rozhovor, do ktorého sa rozhodnete zapojiť, Slack automaticky nastaví váš status na „na stretnutí“. Všetko však bude závisieť najmä od vášho Outlook kalendáru.

Email

Ďalšou položkou na našom pomerne stručnom zozname je email. Najužitočnejšou novinkou je zrejme možnosť jednoducho presunúť vybraný mail do ľubovoľného kanálu na Slacku, kde o ňom môžete následne diskutovať s kolegami. Tento email sa dá ďalej preposielať priamo zo Slacku, takže sa môžete rozlúčiť so zdĺhavým a otravným preposielaním z mailovej schránky.

OneDrive

Máme však aj novinky ohľadom aplikácie OneDrive. Po novom sa už nemusíte trápiť s otváraním nového emailu zakaždým, keď sa chystáte zdieľať určitý OneDirve súbor. Teraz vám stačí kliknúť na ikonu „+“, ktorú nájdete hneď vedľa panelu, kam píšete text. Následne si už len vyberiete, ktorý OneDrive súbor chcete zdieľať.

Čerešnička na torte

Pokiaľ sa vo vašom chate objaví PowerPoint prezentácia, Excel tabuľka či Word dokument, už sa naďalej nemusíte obťažovať s otravným sťahovaním a následným hľadaním daného súboru vo vašom počítači. Všetky prezentácie, tabuľky či dokumenty si totiž môžete odteraz prezrieť rovno z aplikácie.