Ľudia sa zbláznili: Anti-vax fanatici prestávajú očkovať domácich miláčikov

Ľudia, ktorí nedávajú očkovať svoju deti teraz pozornosť zamerali na ďalších členov rodiny. Domácim miláčikom odporierajú životu zachraňujúce očkovania.

Ľudia, ktorí nedávajú očkovať svoju deti teraz pozornosť zamerali na ďalších členov rodiny. Austrálsky veterinár Sam Kovac upozorňuje, že táto skupina ľudí prestáva očkovať svojich domácich miláčikov.

Očkovanie ľudí a domácich miláčikov je extrémne dôležité. Vďaka vakcinácií sa nám takmer úplne podarilo zbaviť sa nepríjemných ochorení, na ktoré ročne umierali stovky tisíc ľudí a domácich miláčikov. Austrálsky veterinár Sam Kovac v rozhovore pre britský denník uviedol, že sa vyskytuje stále väčší počet ľudí, ktorí sa rozhodli svoje zvieratá neočkovať.

Odborníci sa zhodli: Je to trest smrti

Väčšinou ľudia s mojimi argumentami nemajú problém, keď im vysvetlím, ako to je a ukážem im štatistiky. Mám ale aj takých klientov, ktorí hystericky odídu s tým, že rozhodne svojho psa nebudú očkovať, pretože to spôsobuje autoimunitné ochorenia alebo autizmus. Je to úplne šialené,“ hovorí špecialista.

TIP REDAKCIE
Platba úsmevom či mávnutím? Mastercard chystá veľkú inováciu!

Doteraz pritom žiadnou štúdiou nebolo preukázané, že by očkovanie mohlo spôsobovať autizmus. Ani pri deťoch a tobôž nie pri psoch. Ešte bizarnejšie je to, že psy autizmom vôbec netrpia. „Nie sú žiadne zaznamenané prípady toho, že by nejaké zviera týmto stavom trpelo,“ vysvetľuje Kovac.

Na problém upozorňuje aj veterinárna správa, ktorá tvrdí, že sa problém zhoršuje. Špecialisti sú toho názoru, že ľudia, ktorí odmietajú očkovať svojich miláčikov by mali mať zakázané ich chovať. Vystavujú ich totiž mnohým nebezpečným ochoreniam, ktoré pre nich môžu znamenať istú smrť.