Samsung má vlastné SUV: Toto je XM3 určené pre Južnú Kóreu!

Ak ste si mysleli, že Samsung vyrába len smartfóny, notebooky či chladničky, zamyslite sa znovu.

Ak ste si mysleli, že Samsung vyrába len smartfóny, notebooky či chladničky, zamyslite sa znovu. Juhokórejský gigant je tak obrovský, že okrem rôznych špecializovaných lodí, stavebných strojov či rôznych služieb vystupuje aj ako automobilka. Dôkazom má byť ich nové SUV.

Už od roku 1994

Automobilka Samsung Motors vznikla ešte v roku 1994, pričom k spusteniu predaja automobilov došlo až v roku 1998. Snahu Samsung Motors si všimol francúzsky Renault, ktorý v roku 1998 započal rokovania a v roku 2000 už prebral 70 % v spoločnosti. Odvtedy sa automobilka volá Renault Samsung Motors. Nové SUV od Samsungu preto nie je úplným originálom. Podľa informácií z Motor1.com ide o silnú inšpiráciu modelom Renault Arkana, ktorý bol pre ruský trh predstavený v druhej polovici 2018.

Samsung XM3 Inspire
Samsung XM3 Inspire

Na fotografiách môžete vidieť „len koncept,“ ktorý však má k produkčnej verzii veľmi blízko. Príliš veľa zmien teda pred začatím výroby začiatkom roka 2020 netreba čakať. Vozidlo je prirodzene určené len pre juhokórejský trh. Či Samsung v budúcnosti ponúkne elektromobily aj mimo svojej domoviny je otázne.

TIP REDAKCIE
Sony Xperia 1 IV 5G predstavená: Pre tých, ktorí milujú fotografiu!