K smartfónu Honor 10 som sa dostal v polovici júna minulého roku. Telefón ma okamžite zaujal svojím tenučkým telom, krásnym prevedením zadnej strany a niečo do seba mal aj spočiatku kontroverzný výrez v displeji. Od toho času však ubehol už takmer celý rok. Čo sa v jeho priebehu zmenilo?

Systém

Začneme systémom a aktualizáciami. Vo svojom Honor 10 mám aktuálne systém Android 9 Pie, ktorý hrdo istí používateľské rozhranie EMUI 9. Musím potvrdiť, že aktualizácie aplikácií a systému celkovo do telefónu prichádzajú ako hodinky a dokonca aj pomerne skoro po ich vydaní (pozerajúc sa na Android 9 Pie).

TIP REDAKCIE
RECENZIA Honor 10: Najvýkonnejší telefón, ktorý ti nezničí peňaženku!

Miestami však mal telefón aj svoje muchy, ktoré však, našťastie, zmizli s príchodom niekoľkých aktualizácií. Pre mňa dosť nepríjemnou záležitosťou bolo viditeľné „sekanie“ (pokles FPS) pri prechode z domovskej karty na kartu správ a noviniek (úplne naľavo). To sa však s najaktuálnejšou verziou systému už nedeje.

TIP REDAKCIE
FOTOGALÉRIA: Honor 10 fotí naozaj famózne. Presvedč sa sám!

Aktuálne ma najviac znepokojuje fotoaparát. Nemyslím samotnú šošovku, ale aplikáciu. Po odfotení fotografie či natočení videa a následnom uzavretí aplikácie sa zdá, ako by sa celý telefón chvíľu spamätával, a to tak, že znovu načíta všetky ikony a widgety. To znamená, že je minimálne 2 až 3 sekundy zaseknutý, až kým sa všetko nedonačíta. Verím však, že aj s touto záležitosťou sa výrobca v niektorej z aktualizácií vysporiada.

Honor 10
Honor 10

Batéria

Čo sa týka batérie, ani po 10 mesiacoch nepoznám rozdiel v jej výdrži. Batéria vydrží stále rovnako dlho (1 deň pri aktívnom používaní – chatovanie či sledovanie videí a sociálnych sietí – s aktivovaným sledovaním polohy, mobilnými dátami / Wi-Fi) a nabíja sa stále rovnako krátko. Honor 10, aspoň ten môj, je schopný sa nabiť z 5 na 100 percent v priebehu 60 – 70 minút.

Displej a celková odolnosť

Displej je naozaj odolný. Moje zariadenie zažilo (a našťastie aj prežilo) niekoľko drastických pádov priamo na displej z rôznych výšok, a to bez toho, aby som ho mal v obale. Nedávno som si však všimol malej, takmer nevšimnuteľnej praskliny v ľavom dolnom rohu displeja, ktorá bola zrejme spôsobená nepríjemným pádom hranou na betónový povrch, našťastie však z malej výšky.

TIP REDAKCIE
Honor 10 po 4 mesiacoch používania: Ako si vedie "phantom blue" fešák?

Ak teda hovoríme o odolnosti displeja a zariadenia ako celku, musím uznať, že ani v tejto kategórii Honor 10 nijak nezaostáva. Okrem spomínanej menšej praskliny som na telefóne nezaznamenal žiadny iný škrabanec či inú formu poškodenia.

Výkon

Nakoniec sa ešte pozrieme na výkon. Honor 10 je aj po takmer roku stále schopný fičať bez menšieho záseku (okrem výnimky uvedenej vyššie). Stará sa o to jeden z najlepších procesorov – Kirin 970 a 4 GB RAM.

Z oblasti hier síce priveľa informácií nemám, no aj keď som nejaké hral (Hearthstone, Shakes and Fidget, Subway Surfers či Knowledge is Power), nebol som svedkom žiadneho rázneho poklesu FPS. Honor 10 je teda viac než spoľahlivý aj v oblasti grafiky.

Sumarizácia

Aby sme si všetko zosumarizovali, aj po desiatich mesiacoch má Honor 10 čo ponúknuť a ponúka to výborne. So zariadením som veľmi spokojný a určite ho odporúčam každému, kto hľadá nie príliš drahé zariadenie, ktoré na svoju cenu disponuje viac než adekvátnymi schopnosťami a kvalitou.