Huawei P30

Huawei P30 po 72 hodinách: Takéto dojmy na nás zanechal!

Zatiaľ čo Huawei P30 Pro (recenzia čoskoro) je jednoznačne hlavnou hviezdou portfólia vlajkových lodí spoločnosti, zabudnúť netreba ani na menší Huawei P30, ktorý sa predáva aj v našich končinách.

Zatiaľ čo Huawei P30 Pro (recenzia čoskoro) je jednoznačne hlavnou hviezdou portfólia vlajkových lodí spoločnosti, zabudnúť netreba ani na menší Huawei P30, ktorý sa predáva aj v našich končinách. Mierne odlišná výbava, menší displej a ďalšie zmeny z neho robia viac než šikovnú voľbu, ktorú si môžu obľúbiť mnohí z vás. So zariadením sme strávili 3 dni, takýto dojem na nás zanechalo.

Huawei P30: Dizajn

Huawei P30 sa svojim dizajnom podobá na minuloročnú vlajkovú loď, Huawei P20 Pro. Je tu však jeden rozdiel, P30 má na zadnej strane o jeden snímač navyše, má iný blesk a hlavne, na prednej strane nemá hardvérové tlačidlo Domov. To Huawei odstránil a má na to veľmi dobrý dôvod. Snímač odtlačkov prstov, ktorý sa v tomto tlačidle skrýval schoval priamo do displeja.

Keď už sme pri prednej strane, Huawei P30 má klasický, rovný AMOLED displejmenší výrez v tvare kvapky. Zmien je ešte viac. Tak napríklad, na spodnej strane sa okrem USB C portu pre nabíjanie a prenos dát nachádza aj 3,5 mm výstup pre slúchadlá. To je pre mnohých, vrátane mňa, obrovská výhoda. Na pravom boku nájdeme tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a zapnutie/vypnutie displeja, hore len malinký otvor pre mikrofón a vľavo zas slot pre SIM a nanoSD kartu.

Huawei P30 je pri veľkosti 71,36 x 149,1 x 7,57 mm podstatne menšie, resp. spratnejšie zariadenie, než jeho väčší brat P30 Pro. Prirovnal by som ho ku „klasickému“ Galaxy S10. Do jednej ruky padne jednoznačne lepšie.

Huawei P30: Displej

Huawei P30 ponúka 6,1-palcový Full HD+ OLED displej s rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov. Za prvé tri dni, ktoré som so zariadením strávil môžem povedať, že ide o displej veľmi podobný tomu, ktorý je osadený v P30 Pro. Kvalitou sa síce nevyrovná Galaxy S10+, no sklamaní taktiež nebudete.

TIP REDAKCIE
Telekom: Našu 5G sieť podporuje už 51 zariadení | ZOZNAM

Huawei P30: Softvér a hardvérová výbava

Podobne ako Huawei Mate 20 Pro, aj Huawei P30 ponúka najnovší čipset z dielne čínskeho výrobcu. Spoľahnúť sa tak budete môcť na 7 nm čipset Kirin 980, ktorý disponuje dvoma jadrami špeciálne určenými pre prácu s umelou inteligenciou. S AI si rozumie aj používateľské rozhranie EMUI 9.1.

Pri bežnom používaní som nezaznamenal jediný zásek, no na finálny verdikt je ešte priskoro. Predsa len, 3 dni sú krátka doba.

Na jednu vec však ešte predsa len upozorním. Huawei P30 neponúka bezdrôtové nabíjanie. Nie je mi celkom jasné, prečo tomu tak je, také rozhodnutie však padlo, a tak P30 túto funkciu nemá.

 

Huawei P30: Fotoaparáty

Huawei P30 ponúka 40 Mpx SuperSpectrum senzor (s objektívom s clonou f/1.8), 16 Mpx ultraširokouhlý snímač (s objektívom s clonou f/2.2) a 8 Mpx zoom senzor (s objektívom s clonou f/2.4). Spoločne tak máte k dispozícii smartfón, ktorý je ako švajčiarsky nožík. Poradí si s každou situáciou a ešte k tomu s fantastickými výsledkami.

Trojitý fotoaparát disponuje 3x optickým a 5x hybridným zoomom, čo je v mojich očiach viac než dosť. Fotoaparát musíme otestovať podrobne, čo aj spravíme. Dôležité budú fotografie pri náročných podmienkach, ako napríklad za šera či v tme.

 

Huawei P30: Pýtajte sa!

Huawei P30 na prvý pohľad aj dotyk skutočne vyzerá vynikajúco. Vynikajúco vyzerá aj vedľa väčšieho P30 Pro či konkurenčného Galaxy S10+. Rovný OLED displej, tri fantastické fotoaparáty a výkon hoden vlajkovej lodi z neho robia lákavú voľbu.

Celkové hodnotenie prinesieme neskôr, nateraz sa nás však môžete pýtať na to, čo vás zauíma.