honor strateny

Honor stratil prototyp smartfónu: Nálezcovi vyplatí odmenu 5 000 €!

Oficiálnemu predstaveniu nových smartfónov, ale aj iných zariadení, predchádza utajené testovanie. Podieľajú sa na ňom hlavne vybraní zamestnanci výrobcu. 

Oficiálnemu predstaveniu nových smartfónov, ale aj iných zariadení, predchádza utajené testovanie. S predprodukčnými vzorkami sa ešte pred premiérou stretávame aj my, no ešte väčšiu zodpovednosť majú vybraní zamestnanci toho či oného výrobcu. 

Tí v bežnej užívateľskej praxi testujú prototypy zariadení, ktoré majú často rôznu konštrukciu, dizajn či funkcionalitu. Cieľom je, samozrejme, čo najlepšie vyhodnotiť všetky pozitíva a negatíva daných produktov, ktoré následne ovplyvnia ich konečnú podobu.

Jeden z takýchto prototypov zmizol spoločnosti Honor, dcérskej značke výrobcu Huawei.

Zamestnanec spoločnosti cestoval vlakom (ICE 1125) z Düsseldorfu do Mníchova, pričom mal prototyp zariadenia uschovaný v batohu. V cieli cesty však zistil, že sa prototyp v batohu nenachádza.

honor
Ilustr. foto

V tejto chvíli nie je jasné, či mu bol odcudzený, alebo len z batožiny nešťastnou náhodou vypadol. Novinka vo vývoji je pre výrobcu očividne dôležitá. Nálezcom ponúka odmenu vo výške 5000 €.

Smartfón mal nasadený šedý ochranný kryt, ktorý zakrýval kamery a dizajn zadnej strany. Výrobca prototyp hľadá aj za pomoci miestnych nemeckých médií, ktoré o výzve informujú.

Len marketing?

V súvislosti so situáciou niektorí užívatelia výrobcu obvinili z „lacného marketingu“. Veríme, že Honor zariadenie skutočne hľadá a nevynucuje si pozornosť takýmto netradičným spôsobom.

Už 21. mája totižto výrobca na tlačovej konferencii v Londýne predstaví nový model Honor 20. Udalosti sa zúčastníme aj my a prinesieme vám tak všetky potrebné informácie už v zápätí po premiére.

Total
59
Zdieľaní