nokia 9

Nokia 9 PureView má bizarný problém: Snímač odtlačkov reaguje aj na žuvačky

Nokia 9 PureView je prvou poriadnou vlajkovou loďou značky Nokia, ktorá sa pýši výnimočnou zostavou piatich primárnych fotoaparátov.

Nokia 9 PureView je prvou poriadnou vlajkovou loďou značky Nokia, ktorá sa pýši výnimočnou zostavou piatich primárnych fotoaparátov. Aj keď je zariadenie viac ako pôsobivé, problémy ho neobišli.

Nokia 9 PureView je chválená za rýchly a čistý systém, vynikajúcu hmatovú odozvu či výkonný fotoaparát produkujúci verné snímky a zábery s perfektne rozostreným pozadím.

Kritika zväčša smeruje k použitiu vlaňajšieho high-end čipsetu, v čom by sme však až taký veľký problém nevideli, menej kvalitným reproduktorom a hlavne k optickému snímaču odtlačkov, ktorý sa nachádza pod veľkou OLED obrazovkou.

nokia 9 pureview

Problémy so snímačom odtlačkov

Snímač odtlačkov už od začiatku nefungoval úplne ideálne, čo odhalili prví recenzenti. Rozpoznávanie zvyklo byť jednoducho nepresné a nespoľahlivé. Výrobca tieto ohlasy počul a zakrátko pripravil opravnú aktualizáciu, ktorá mala funkčnosť snímača vylepšiť.

V podstate ho aj vylepšila, no asi až príliš. Teraz snímač odtlačkov reaguje s pozitívnou zhodou aj na cudzie prsty alebo napríklad balíček žuvačiek. Skutočne. Medzi prvými na problém upozornil UI/UX dizajnér, na sociálnej sieti Twitter vystupujúci ako Decoded Pixel.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Obrovský POZOR! Nové SMS-ky potichu kradnú peniaze, ak máš túto banku, spozorni!

S totožným problémom sa stretol aj Marton Barcza, ktorý prevádzkuje YouTube kanál TechAltar.

Juho Sarvikas zo spoločnosti HMD Global na zistenia zakrátko reagoval a užívateľom ponúkol výmenu zariadenia s tým, že ich pôvodné smartfóny preskúmajú s cieľom problém identifikovať.

Zatiaľ to ale nevyzerá, že ide o rozšírenú komplikáciu. Podobných reakcií veľa nie je. Problém tak môže postihovať iba pár kusov. Počkáme si, na čo výrobca príde. V každom prípade si asi nikto neželá biometrické zabezpečenie úrovne, ktorú prekonajú žuvačky.