VIDEO: Dramatický moment ako zaparkovaná Tesla Model S v garáži z ničoho nič vybuchla

Elektromobily v sebe skrývajú niečo, čo je extrémne horľavé – batérie. Výrobcovia sa ich snažia čo najlepšie chrániť a celkovo zabrániť zlyhaniu, čo sa nie vždy podarí.

Elektromobily v sebe skrývajú niečo, čo je extrémne horľavé – batérie. Výrobcovia sa ich snažia čo najlepšie chrániť a celkovo zabrániť zlyhaniu, čo sa nie vždy podarí.

Príkladom je aj nové video z čínskeho Šanghaja, kde nedávno došlo k samovoľnému vznieteniu batérií v Tesla Model S. Pri požiari došlo k zničeniu elektromobilu aj k vozidla zaparkovaného vedľa.

Vo videu môžete vidieť ako sa z elektromobilu najskôr začalo dymiť. Neskôr sa k bielemu dymu pridali aj žlto-oranžové plamene, ktoré dokončili prácu. Tesla sa k celej situácii zachovala zodpovedne. Na miesto okamžite vyslala tím inžinierov, ktorých úlohou bude prísť na to, čo požiar spôsobilo a ako tomu v budúcnosti predísť.

TIP REDAKCIE
Musk: Tesla budúci rok predstaví batériu, ktorá vydrží 1,6 milióna kilometrov

Pri požiari nebol nikto zranený. „Teslu som nabil na dojazd 350 km na nabíjacej stanici SuperCharger niekoľko hodín pred incidentov. Elektromobil začal horieť približne hodinu po tom, ako som ho zaparkoval v podzemnej garáži. Vozidlo bolo predvádzacie, kúpil som ho s 30 % zľavou,“ opisuje situáciu majiteľ.

V nesprávnom čase

Pre Teslu sa incident odohral v tom najnevhodnejšom momente. V pondelok totiž investorom predstavovala všetky novinky, na ktorých pracuje. V noci z utorka na stredu predstavila niekoľko noviniek týkajúcich sa spomínaného Model S, ako aj Model X. Venovali sme sa im v samostatnom článku.

https://www.youtube.com/watch?v=QnszPkG8H_w