uber

Uber je späť! Po viac ako roku sa vrátil do Bratislavy

Ako ste už asi v priebehu dnešného dňa zachytili, alternatíva ku klasickým taxi službám, spoločnosť UBER, sa vrátila späť na Slovensko.

Ako ste už asi v priebehu dnešného dňa zachytili, alternatíva ku klasickým taxi službám, spoločnosť UBER, sa vrátila späť na Slovensko. Služba je aktívna od dnešného dopoludnia (25. 4., 10:00) pod značkou UberX.

Uber sa vracia na scénu v súlade s novým legislatívnym rámcom v oblasti prepravy, ktorý začal na Slovensku platiť len nedávno.

Prichádza navyše v ideálnom čase, krátko pred Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji, kedy bude dopyt po osobnej preprave v hlavnom meste podstatne vyšší.

uber
Aplikácia služby UberX

UberX si zachováva podobu cenovo dostupnej služby. Cena sa zákazníkovi zobrazí pred odoslaním žiadosti o jazdu.

Základná sadzba bola stanovená na 1,20 €. Za minútu jazdy zákazník zaplatí 0,05 €, za jeden kilometer jazdy 0,42 € a zrušenie objednávky je spoplatnené sumou 2,50 €. Touto sumou je zároveň definované tzv. minimálne jazdné.

Uber ďalej informuje, že Slováci na neho nezabudli. Od marca minulého roka, kedy došlo k pozastaveniu služby, si aplikáciu Uber v Bratislave otvorilo viac ako 250 tisíc ľudí a Slováci si objednali viac ako 436 tisíc jázd v rôznych zahraničných destináciách.

TIP REDAKCIE
Mechanická klávesnica na prácu: Logitech MX Mechanical nie je na hranie, no o to viac ju chceme!