FOTO kalhh / pixabay.com

Existuje mnoho dôvodov, pre ktoré by sme si mohli chcieť zrušiť vlastný Facebook. Vedci zistili, že takéto odpútanie sa od sociálnej siete môže pomôcť nášmu politickému názoru.

S blížiacimi sa prezidentskými voľbami je pravdepodobne nástenka Facebooku každého z nás zaplavená volebnými kampaňami či bulvárnymi správami o hádkach politikov. Tieto informácie však nemusia byť vôbec pravdivé. Na Facebooku sa od rôznych medií dočítame dokonalé podrobnosti o slovách politikov, ktoré nás môžu presvedčiť o niečom, čomu by sme obyčajne vôbec neverili.

Podľa štúdie, ktorú vykonala Stanfordská univerzita v New Yorku, pomohla pri prezidentských voľbách v USA deaktivácia Facebooku všetkým používateľom, ktorí sa tohto experimentu zúčastnili. Mesiac bez sociálnej siete ich nielenže utvrdil v ich politickom názore, ktorý nebol skreslený bulvárnymi článkami, ale dokonca zvýšil podiel ich offline aktivít.

TIP REDAKCIE
Facebook a Google okradol o 107 miliónov €. Trvalo mu to 2 roky

Účastníci experimentu politickú situáciu tak horlivo nesledovali

Výsledky štúdie boli viac než povzbudivé. Účastníci si pri oddychu od sociálnej siete zlepšili vzťahy so svojou rodinou či priateľmi a zistili, že majú viac času aj na svoje vlastné koníčky. Čo je však veľmi podstatné je to, že popri tomto všetkom sa vedeli od politickej situácie v krajine mierne vzdialiť a nesledovať ju tak horlivo ako predtým.