Nintendo Switch

Nintendo údajne plánuje limitovať mikrotransakcie vo svojich mobilných hrách

Je to tak. Nintendo spraví čokoľvek, aby si ochránilo svoj image. Japonský gigant totiž chce, aby ľudia radšej investovali do jeho konzoly Switch, a nie do mobilných hier.

Je to tak. Nintendo spraví čokoľvek, aby si ochránilo svoje meno. Japonský gigant totiž chce, aby ľudia radšej investovali do konzoly Switch a nie do mobilných hier.

Spoločnosť Nintendo plánuje limitovať výšku transakcií, ktoré je možné vykonať prostredníctvom jej mobilných hier. Toto malo samozrejme okamžitý dopad na akčné RPG Dragalia Lost, ktoré vyšlo minulý rok v septembri. Problém nastal, keď si hráči neboli schopní odomknúť vzácne postavy v in-game lotériách. Nintendo totiž požiadalo vývojára CyberAgent, aby hru upravil takým spôsobom, aby v nej hráči nemohli utrácať toľko peňazí.

“Nintendo nemá záujem zarábať tak obrovské množstvo peňazí z jednej smartfónovej hry,” tvrdí jeden z oficiálnych členov CyberAgent.

[irp]

Ide o zaujímavý krok zo strany japonského giganta, keďže hra minulý rok zarobila až 58,4 milióna USD (51,8 milióna EUR).

Portál CNET sa pokúsil kontaktovať Nintendo, no spoločnosť zatiaľ nepodala žiadnu odpoveď či podrobnejšie vysvetlenie.

Total
1
Zdieľaní