Táto štúdia hovorí, že ak sa vyhneme Facebooku budeme menej politicky polarizovaní

Vedci zistili, že takéto odpútanie sa od sociálnej siete Facebook môže pomôcť v utvrdení nášho neskresleného politického názoru.

Existuje mnoho dôvodov, pre ktoré by sme si mohli chcieť zrušiť vlastný Facebook. Vedci zistili, že takéto odpútanie sa od sociálnej siete môže pomôcť nášmu politickému názoru.

S blížiacimi sa prezidentskými voľbami je pravdepodobne nástenka Facebooku každého z nás zaplavená volebnými kampaňami či bulvárnymi správami o hádkach politikov. Tieto informácie však nemusia byť vôbec pravdivé. Na Facebooku sa od rôznych medií dočítame dokonalé podrobnosti o slovách politikov, ktoré nás môžu presvedčiť o niečom, čomu by sme obyčajne vôbec neverili.

Podľa štúdie, ktorú vykonala Stanfordská univerzita v New Yorku, pomohla pri prezidentských voľbách v USA deaktivácia Facebooku všetkým používateľom, ktorí sa tohto experimentu zúčastnili. Mesiac bez sociálnej siete ich nielenže utvrdil v ich politickom názore, ktorý nebol skreslený bulvárnymi článkami, ale dokonca zvýšil podiel ich offline aktivít.

TIP REDAKCIE
Samsung vydal Expert RAW, novú aplikáciu pre Galaxy S21 Ultra

Účastníci experimentu politickú situáciu tak horlivo nesledovali

Výsledky štúdie boli viac než povzbudivé. Účastníci si pri oddychu od sociálnej siete zlepšili vzťahy so svojou rodinou či priateľmi a zistili, že majú viac času aj na svoje vlastné koníčky. Čo je však veľmi podstatné je to, že popri tomto všetkom sa vedeli od politickej situácie v krajine mierne vzdialiť a nesledovať ju tak horlivo ako predtým.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať