skoda vision iv tit

Škoda Vision iV je elektrické žihadlo: 83 kWh batéria a dojazd až 500 km!

Škoda dnes na autosalóne v Ženeve predstavila svoj nový elektrický koncept, Škoda Vision iV s 2 elektromotormi a dojazdom 500 km.

Mladoboleslavská automobilka dnes na autosalóne v Ženeve predstavila svoj nový elektrický koncept, Škoda Vision iV, ktorý naznačuje, akým smerom sa budú uberať prvé elektromobily spoločnosti. Vision iV bude postavený na platforme MEB.

Elektrický crossover od Škoda ponúka 4-dverový dizajn s rázvorom 2 765 mm, čo ho zaraďuje medzi strednú, resp. nižšiu strednú triedu. Čo sa rozmerov týka, tam Škoda špecifikovala 4 665 x 1 926 x 1 613 mm, čo je veľmi podobné Kodiqau.

Škoda Vision iV
Škoda Vision iV

Zaujímavý je aj dizajnovo svieži interiér, ktorý pôsobí hypermoderne, čo naznačuje, že v tomto smere ide skutočne len o koncept. Finálna verzia pravdepodobne dostane tradičnejšie prevedenie, ktoré je jednoduchšie pre sériovú výrobu.

Škoda Vision iV
Škoda Vision iV

Výkon 225 kW (306 k) a dojazd 500 km

Koncept disponuje dvoma elektromotormi, jedným vpredu a jedným vzadu, vďaka čomu získava celkový výkon 225 kW (306 k). Z 0 km/h na 100 km/h by sa mal byť schopný rozbehnúť za 5,9 sekundy. Elektromobil od Škoda by mal zvládnuť maximálnu rýchlosť 180 km/h a podľa metriky WLTP dojazd až 500 km.

TIP REDAKCIE
Máš doma Android tablet? Nová funkcia ho premení na špičkové multimediálne centrum!
Škoda Vision iV
Škoda Vision iV

Čo sa nabíjania týka, koncept pochopiteľne ponúka technológiu rýchlonabíjania, ktorá je schopná 80 % batérie doplniť za 30 minút.

Škoda Vision iV
Škoda Vision iV

Budúcnosť je blízko

Mladá Boleslav chce do roku 2022 predávať až 10 vozidiel, ktoré budú poháňané čisto alebo čiastočne pomocou elektrickej energie. Už čoskoro by sme mali spoznať nový Superb plug-in hybrid. Čisto elektrický model má prísť až v budúcom roku.

Total
12
Zdieľaní