OFICIÁLNE: Takáto je cena a dojazd prvého elektromobilu Škoda!

Podobne ako mnohé z iných automobiliek, aj česká Škoda robí všetko pre to, aby na trh pomaly ale isto začala dodávať prvé elektromobily.

Podobne ako mnohé z iných automobiliek, aj česká Škoda robí všetko pre to, aby na trh pomaly ale isto začala dodávať prvé elektromobily. Úplne prvým kúskom bude Škoda Citigo-e, ktorá bude mať približne dvakrát taký dojazd ako Volkswagen e-up!.

Škoda dnes informovala, že s výrobou elektromobilu začne na konci tohto roka, upozorňuje server fDrive. Momentálne síce testuje 10 prototypov, tie však nemajú finálnu výbavu ani motorizáciu. Produkčný kus ponúkne 37,7 kWh batériu s dojazdom až 270 km podľa cyklu WLTP.

Chýbať samozrejme nemôže nabíjací štandard CCS Combo, ktorý bude schopný 80 % batérie doplniť za 40 minút nabíjania. Čo sa ceny týka, nová Škoda Citigo-e má štartovať na 16 000 € s DPH, čo je približne o 4 000 € menej než VW e-up!. Počítať môžete s elektromotorom s výkonom 75 kW.

Škoda bude horlivo pokračovať v elektrifikácii aj ďalších modelov, medzi ktoré sa zaradí aj hybridný Superb. Ten by mal prísť ešte v priebehu tohto roka.

Total
66
Zdieľaní
Total
66
Zdieľať