Protesty na Taiwane

Majitelia Tesiel protestujú: Nepáči sa im výrazné zníženie cien elektromobilov

Nespokojní majitelia elektromobilov Tesla organizujú protesty. Nie však preto, lebo im nevyhovujú vozidlá, ale preto, lebo ich ceny z ničoho nič príliš klesli.

Nespokojní majitelia elektromobilov Tesla organizujú protesty. Nie však preto, lebo im nevyhovujú vozidlá, ale preto, lebo ich ceny z ničoho nič príliš klesli. V niektorých krajinách sú tieto rozdiely až tak veľké, že začali blokovať nabíjacie stanice Supercharger aj kamenné predajne.

Najväčší cirkus prebieha na území Taiwanu, kde je pokles cítiť asi najviac. Ako píše Electrek, cenovka luxusného sedanu Model S tam klesla až o polovicu. A to mnohých čerstvých používateľov rozhodilo natoľko, že začali okamžite protestovať. Keby totiž ešte chvíľu počkali, mohli ušetriť celkom slušný balík peňazí.

Situácia nie je ale iná ani v Číne, kde SUVčko Model X po nedávnom oznámení zmeny stratégie automobilky zlacnelo až o 25 000 amerických dolárov. Nikoho preto asi ani neprekvapí, že sa nespokojné reakcie dopracovali až do miestnych médií. V Global Times zazneli aj nižšie uvedené slová.

“Tesla Model X mi prišiel 25. februára, takže som na ňom jazdil iba pár dní pred tým, ako Tesla oznámila redukciu cenovky o 25 989 dolárov. Patrím medzi najväčších smoliarov…”

Oznámenie znižovania cien elektromobilov z portfólia americkej automobilky prišlo bez akéhokoľvek varovania alebo špekulovania. Elon Musk iba z ničoho nič oznámil, že nám Tesla už čoskoro prezradí novinky a tak sa nakoniec aj stalo.

Okrem príchodu najlacnejšieho Modelu 3 došlo počas uplynulého týždňa i k spusteniu likvidácie kamenných predajní. Keby tak nespravili, nedokázali by dodržať svoj sľub a my by sme nemali spomínaný elektromobil k dispozícii za ľudových 35 000 dolárov.

Total
15
Zdieľaní